PILNE: Polacy zaczęli stosować nowy trik i teraz wydają mniej na diesel, benzynę i LPG! Zimą trzeba pamiętać o jednej zasadzie

PILNE: Polacy zaczęli stosować nowy trik i teraz wydają mniej na diesel, benzynę i LPG! Zimą trzeba pamiętać o jednej zasadzie

Polacy stosują nowy trik na tańszy diesel, benzynę i LPG

Podaj dalej

Na diesel, benzynę i LPG obniżono już akcyzę, a za chwilę zmaleje VAT. Nie zmienia to jednak faktu, że w 2022 r. na paliwo trzeba wydawać dużo więcej niż rok temu. Polacy mają jednak nowy trik, który wyraźnie zmniejsza wydatki na stacjach paliw nawet zimą. Żeby zacząć go stosować trzeba najpierw zasięgnąć wiedzy TUTAJ.

Nowe technologie dla kierowców są dziś łatwo dostępne, ale często nie zdajemy sobie sprawy z ich potencjału. Polacy myśląc o zmniejszaniu wydatków na diesel, benzynę czy LPG zazwyczaj wskażą tzw. ecodriving. Ten można jednak znacząco wspomóc, ale zimą trzeba pamiętać o jednej zasadzie. Przy obecnym rozwoju technologicznym ważny jest nie tylko styl jazdy, ale także innowacyjne opony zimowe, które odkryjesz TUTAJ.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Jak opony mogą oszczędzać diesel, benzynę i LPG?

Te przygotowali inżynierowie Michelin, którzy stworzyli przełomowe ogumienie o zoptymalizowanym oporze toczenia. To oznacza, że opona z jednej strony skutecznie odprowadza wodę lub śnieg, a z drugiej toczy się lekko nie zwiększając zużycia paliwa. Mało tego, w rygorystycznych testach TÜV SÜD opony zimowe Michelin wpływały wręcz na obniżenie spalania, co jest niespotykane w zimówkach.

Kierowcy zyskują dzięki temu nie tylko na paliwie, ale i na zakupie opon. To efekt technologii Evergrip, która utrzymuje wydajność ogumienia nawet, gdy bieżnik stępi się do poziomu 1,6 mm. Kierowcy zazwyczaj wyrzucają takie opony dużo wcześniej i muszą kupić nowe. W przypadku zimówek Michelin z Evergrip na jednym komplecie można bezpiecznie jeździć przez wiele sezonów zimowych, ponieważ kształt nacięć i lamele dynamicznie dopasowują się do coraz płytszego bieżnika.

Michelin Pilot Alpin 5

Gdzie zastosowano takie innowacje?

Takie innowacje wcale nie kosztują fortuny, choć nie są to półka cenowa opon budżetowych. Trzeba jednak pamiętać, że pieniądze wydaje się tylko raz na długie lata i istnieje prawdopodobieństwo, że prędzej sprzedamy auto z tymi oponami niż będziemy musieli kupić nowe ogumienie. Takie nowinki techniczne można spotkać już we względnie przystępnym modelu opon zimowych Michelin Alpin 6.

Dla tych, którzy poszukują bezkompromisowej wydajności zimą – można polecić model Michelin Pilot Alpin 5. To właśnie te opony są dawane na pierwszy montaż do luksusowych aut klasy premium od Audi, BMW, Mercedesa AMG czy Porsche. Co ważne, Michelin produkuje także wersję dedykowaną dla SUV-ów, których coraz więcej pojawia się na drogach. Cięższe auta generują zupełnie inne przeciążenia niż bardziej kompaktowe osobówki, dlatego konstrukcja opony też powinna być inna.

opony-zimowe-caloroczne-michelin-crossclimate

Oszczędzanie paliwa bez zmiany opon

Oszczędzająca (pośrednio) paliwo technologia jest także obecna dla tych, którzy… nie lubią zmieniać opon. Ma ją bowiem model Michelin Crossclimate 2, czyli nowa odsłona najlepszej na rynku opony całorocznej. Teraz ta wielosezonowa opona jest dostępna także w wersji dal SUV-ów. Co ciekawe, kupując jeden z powyższych kompletów opon TUTAJ, można otrzymać kartę przedpłaconą na paliwo. W zależności od zakupionego rozmiaru kierowca dostaje bon o wartości 60 lub 120 zł na diesel, benzynę lub LPG. Szczegóły znajdziesz TUTAJ, gdy wejdziesz w konkretny model opony.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News