PILNE: Polacy wprowadzają obowiązkową zmianę opon! Zdecydowana reakcja kierowców na ten nowy pomysł na ogumienie

PILNE: Polacy wprowadzają obowiązkową zmianę opon! Zdecydowana reakcja kierowców na ten nowy pomysł na ogumienie

Polacy wprowadzają obowiązkową zmianę opon

Podaj dalej

Innowacje w motoryzacji kojarzą się głównie ze zelektryfikowanymi układami napędowymi. Jednak te są także w innych obszarach, co znacząco zmienia podejście kierowców. Okazuje się, że w związku z tym Polacy wprowadzają sobie obowiązkową zmianę opon. Przyczyny takiej decyzji znajdziemy TUTAJ.

Kierowcy są przekonani, więc biorą sprawy w swoje ręce

Obecnie prawo w Polsce nie nakazuje sezonowej zmiany opon. Latem można legalnie jeździć na zimówkach, a zimą na oponach letnich. Jednak każdy, kto ma trochę rozumu, nie decyduje się na taką konfigurację. Jednak teraz kierowcy w Polsce idą o krok dalej i sami sobie narzucają obowiązkową zmianę opon. Nie chodzi jednak o zmianę sezonową, a technologiczną.

Wspomniany obowiązek Polacy wprowadzają sami dla siebie, ponieważ tak bardzo są zafascynowani nowymi technologami współczesnych opon. Nie potrzeba tu żadnych regulacji prawnych, gdy uświadomimy sobie, co oferują opony nowej generacji. Na wyobraźnię działają zwłaszcza osiągnięcia inżynierów Michelin, którzy stworzyli innowacyjne ogumienie na lato.

U zwykłych producentów opon, ich produkty mają skrajną charakterystykę. Ogumienie albo jest przyczepne, albo wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa. Albo jest tanią oponą drogową, albo drogą sportową. Okazuje się, że te dwie skrajności można połączyć, dzięki nowym technologiom. Przykładem tego jest najnowszy model opon Michelin Pilot Sport 5.

opony-michelin-pilot-sport-5
fot. Michelin

Jakie innowacje mają opony letnie Michelin Pilot Sport 5?

To ogumienie letnie, które posiada doskonałe właściwości pod względem hamowania na mokrym asfalcie (najwyższa klasa przyczepności A). Jednocześnie nie wpływa to mocno na zużycie paliwa (dobra klasa efektywności paliwowej C). Co więcej, opona charakteryzuje się sportową, wysoką reaktywnością na ruch kierownicą. To sprawia, że doskonale nadaje się dla mocniejszych aut, które na co dzień jeżdżą przepisowo, ale od czasu do czasu lubią wyskoczyć poszaleć na torze.

Na sukces opon Michelin Pilot Sport 5 pracuje m.in. technologia Dynamic Response. To ona zapewnia wspomnianą reaktywność poprzez hybrydowe, aramidowonylonowe opasanie opony opracowane na bazie doświadczeń zdobytych w sportach motorowych. Tysiące kilometrów na trasach WRC pozwoliło też opracować dwustronny bieżnik Dual Sport Tread Design. Dzięki niemu, podobnie jak w WRC strona wewnętrzna z dużymi rowkami i licznymi nacięciami zapewnia bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni. Z kolei zewnętrzna część opony ma sztywniejsze klocki, czym zwiększa się przyczepność na suchej drodze.

opony-michelin-pilot-sport-5
fot. Michelin

Wysoka skuteczność na mokrym asfalcie to z kolei efekt konstrukcji Groove Clear. Chodzi w niej o to, że głębokie rowki wzdłużne kierują wodę do szerokich kanalików poprzecznych, które szybko odprowadzają wodę spod opony. Dodatkowo konstrukcja MaxTouch maksymalizuje obszar kontaktu opony z podłożem dla bardziej równomiernego rozkładu sił. Dzieje się to podczas hamowania przyspieszania, hamowania oraz pokonywania zakrętów. Jednocześnie wpływa to na większą trwałość bieżnika, którego stan można sprawdzać na bieżąco, dzięki systemowi oznaczeń Wear2check.

Do tych wszystkich zalet należy dodać niezwykłą estetykę dzięki wykończeniu opon w technologii Premium Touch. Efektem tego jest imponująca prezencja zwłaszcza na nowszych lub droższych samochodach, co czasem ma bardzo istotne znaczenie. To wszystko razem sprawia, że Polacy zaczęli chętniej przesiadać się na opony nowej generacji. W starszych rodzajach ogumienia próżno szukać tych wszystkich udoskonaleń, dlatego kierowcy w Polsce coraz częściej sami narzucają sobie obowiązkową zmianę opon na te najbardziej innowacyjne.

opony-michelin-pilot-sport-5
fot. Michelin

Zamów i weź bon na darmowe paliwo

Teraz dodatkowo jest wyjątkowo dobry moment na zakup opon letnich Michelin. Jeśli dokonamy tego TUTAJ, otrzymamy bon na paliwo. Jest on wydawany w postaci karty przedpłaconej Mastercard, więc można go wykorzystać na dowolnej stacji paliw z terminalem płatniczym. W przypadku zakupu opon w rozmiarze 16 lub 17 cali, klient otrzymuje bon z limitem 60 zł. Jednak już od 18 cali wzwyż kartą można zapłacić za paliwo do 120 zł. Bony wydawane są tylko tym, którzy nie dokonają zwrotu produktu, dlatego wysyłka kart realizowana jest w ciągu 8-10 tygodni. Szczegóły akcji specjalnej są dostępne TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News