PILNE: Polacy są w szoku po ujawnieniu ceny nowej rodzinnej Dacii! Śmieszne pieniądze za 7-osobowe auto z LPG

PILNE: Polacy są w szoku po ujawnieniu ceny nowej rodzinnej Dacii! Śmieszne pieniądze za 7-osobowe auto z LPG

Dacia Jogger

Podaj dalej

Polskie przedstawicielstwo Dacii ujawniło cennik, który będzie obowiązywał w naszym kraju na zupełnie nowy model. Rodzinna Dacia Jogger będzie do kupienia w polskich salonach za śmieszne pieniądze. Trudno bowiem u konkurencji szukać 7-osobowego auta z LPG i takim wyposażeniem.

Co to jest Dacia Jogger?

Nowa Dacia Jogger będzie najbardziej przestronnym samochodem rodzinnym w ofercie rumuńskiej marki. W środku umieszczono bowiem 7 foteli, z których aż 5 można złożyć powiększając przestrzeń bagażową z 607 do 1819 litrów! To wszystko z nowinkami elektronicznymi jak Android Auto, Apple CarPlay czy kamerą cofania oraz systemami asystującymi.

Dacia Jogger
fot. Dacia

Samochód jest przemyślany pod kątem pokonywania długich tras o różnych nawierzchniach. Wysoki prześwit 200 mm zapewne nie odstraszy od zjazdu z drogi asfaltowej. Na razie nie przewidziano tutaj montażu silnika Diesla, ale zasięgi ma tu generować fabryczna instalacja LPG dla silnika benzynowego 1.0 TCe o mocy 100 KM.

Ile kosztuje Dacia Jogger w Polsce?

Dacia Jogger zasilana benzyną lub autogazem będzie kosztować w Polsce tylko 63 400 złotych w najuboższej wersji wyposażenia Essential. Nie można jednak nazwać jej biedną, bo dostajemy w niej światła do jazdy dziennej w technologii LED, czujnik zmierzchu, a nawet system wspomagający ruszanie pod wzniesienie. Co ciekawe, wersja bez LPG jest odrobinę droższa, ale benzynowa jednostka oferuje wtedy nie 100 a 110 KM.

Dacia Jogger wnętrze
fot. Dacia

Jeśli jednak klienci będą skłonni wydać 71 400 zł za wersję Comfort, to do środka zawita chociażby atrakcyjny 8-calowy ekran multimedialny. Kierowcy docenią zapewne dwupłaszczyznową regulację kierownicy, tempomat, czujniki parkowania i klimatyzację manualną. Z kolei na dachu pojawią się relingi modułowe, które można ustawiać w różnych konfiguracjach.

Można będzie też polecieć na bogatą i wziąć wersję SL Extreme za minimum 75 400 zł. Wówczas 16-calowe stalówki zastępowane są felgami aluminiowymi, a zderzaki zyskują dodatkowe osłony. Wizualną robotę robi efektowne oklejenie, a także pomarańczowe przeszycia wewnątrz. W najbogatszym wyposażeniu klima jest oczywiście w pełni zautomatyzowana, a auto dostępne jest z nowoczesnym dostępem bezkluczykowym.

Dacia Jogger
fot. Dacia

Jest jeden haczyk

Należy pamiętać, że minimalne progi cenowe dotyczą wersji z 5 siedzeniami. Egzemplarze 7-osobwe są droższe o 3 000 zł, co wciąż czyni to auto względnie tanim. Ciekawostką jest fakt, że na horyzoncie jest już zupełnie nowa, hybrydowa Dacia Jogger. Za sprawą technologii Renault, auto ma oferować aż 140 KM dzięki wsparciu jednostki benzynowej silnikiem elektrycznym. Na taką wersję przyjdzie jednak poczekać do 2023 r.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News