PILNE: Polacy od rana tankują diesel dużo taniej niż się spodziewali! Skąd ta obniżka na stacjach paliw? [WYJAŚNIAMY]

PILNE: Polacy od rana tankują diesel dużo taniej niż się spodziewali! Skąd ta obniżka na stacjach paliw? [WYJAŚNIAMY]

Polacy od rana tankują diesel dużo taniej

Podaj dalej

Poranna wizyta na stacji paliw zaskoczyła dziś wielu kierowców w Polsce. Najwyższej jakości diesel był dziś tańszy o kilkadziesiąt groszy na litrze. Nie ma w tym żadnego przypadku, a rozwiązanie tej zagadki kryje się TUTAJ.

Okazuje się, że tańszy diesel można spotkać nie tylko dziś, ale w każdy czwartek na stacjach sieci Shell. To efekt akcji „Wtorki i czwartki z Shell V-Power”, która umożliwia zatankowanie paliw premium w cenie paliw podstawowych. We wtorki taniej tankuje się Shell V-Power 95, a w czwartki Shell V-Power Diesel.

Shell V-Power Diesel - pistolet paliwowy
fot. Piotr Malecki / Getty Images

Co to jest diesel premium?

Nie każdy kierowca w Polsce zdaje sobie sprawę, że nie mówimy tu o zwykłym oleju napędowym. Shell V-Power Diesel to paliwo ze specjalnym dodatkami uszlachetniającymi, które pomagają wydłużyć żywotność silnika i zwiększyć jego wydajność. Różnicę czasem można wyczuć już po pierwszym zatankowaniu, dlatego każdy może się o tym przekonać.

To zasługa wspomnianych dodatków, które usuwają przede wszystkim szkodliwe osady, które nagromadzają się przy stosowaniu zwykłych paliw. Czystszy silnik i układ paliwowy spalają mniej i wydajniej. Taką charakterystykę ma nie tylko Shell V-Power Diesel, ale i benzyna premium, czyli Shell V-Power 95.

Shell V-Power Diesel dziś dużo taniej
fot. Shell

Gdzie zatankować tańszy ON premium?

Co do zasady akcja „Wtorki i czwartki z Shell V-Power” obowiązuje w całym kraju, choć z kilkoma wyjątkami. Dlatego warto upewnić się, czy stacja paliw, na którą się wybieramy ma dystrybutor z paliwami premium. Na większości stacji Shell znajdziemy zarówno Shell V-Power 95, a także Shell V-Power Diesel. Dla pewności pełną listę stacji Shell w Polsce można znaleźć TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News