PILNE: Po weekendzie tyle pieniędzy będą kazać płacić Polakom za paliwo! Diesel, benzyna i LPG w zupełnie innych cenach [RAPORT]

PILNE: Po weekendzie tyle pieniędzy będą kazać płacić Polakom za paliwo! Diesel, benzyna i LPG w zupełnie innych cenach [RAPORT]

Po weekendzie tyle zapłacimy za paliwo

Podaj dalej

Po serii obniżek cen paliw, Polacy zastanawiają się, czy kolejny tydzień również przyniesie niższe ceny paliw. Portal e-petrol.pl opublikował właśnie najnowszy komentarz do sytuacji na rynku. Wskazuje w nim ile powinniśmy płacić za diesel, benzynę i LPG w przyszłym tygodniu.

Diesel, benzyna i LPG coraz taniej

„Tegoroczne wakacyjne wyjazdy trudno uznać za tanie” – ocenia Magdalena Robak, analityk rynku paliw e-petrol.pl/. „Na początku sierpnia kierowcy w Polsce mają pewne powody do zadowolenia, ponieważ na stacjach wyraźnie potaniała benzyna Pb95 oraz olej napędowy. Średnie ogólnopolskie ceny tych paliw spadły odpowiednio 13 i 12 groszy” – wskazuje.

„Dziś za litr 95-tki kierowcy płacą przeciętnie 7,19 zł/l, a za litr oleju napędowego 7,45 zł/l”– wylicza ekspertka.
„Jeśli chodzi o autogaz, paliwo to również potaniało, ale w jego przypadku przecena jest mniejszej skali. Wynosi 4 grosze i litr LPG kosztuje dziś w sprzedaży detalicznej 3,31 zł/l” – dodaje.

Dlaczego ceny ropy poszły w dół?

„W tym tygodniu na giełdzie w Londynie ropa naftowa tanieje” – informuje Magdalena Robak. „Za baryłkę surowca płacono nawet 94 dolary. Powodem przeceny są powracające obawy o globalną recesję oraz słabe dane ekonomiczne dotyczące gospodarek w Europie oraz Azji” – tłumaczy.

„Do spadków cen ropy przyczynił się również odczyt Amerykańskiego Departamentu Energii dotyczący zapasów ropy i paliw w magazynach za oceanem” – wyjaśnia ekspertka. „Tam pomimo trwającego sezonu wakacyjnych wyjazdów wzrosły zapasy ropy oraz benzyn” – zauważa.

Jakie ceny paliw od 8 sierpnia?

„Prognozy e-petrol.pl na nadchodzący tydzień przewidują, że ceny benzyny mogą znaleźć się poniżej poziomu 7 zł/l” – zapowiada analityk e-petrol.pl/. „Przewidujemy, że benzyny mogą potanieć nawet o 20 gr. Jeśli chodzi o olej napędowy przewidujemy stabilizację cen na aktualnych poziomach. Natomiast dla autogazu przewidywana jest przecena, natomiast będzie ona wynosić 4-5 gr na litrze” – prognozuje.

benzyna diesel ceny paliw cena paliwo
fot. freepik.com – rcphotostock

Z danych przedstawionych na stronie e-petrol.pl wynika, że w dniach 8-14 sierpnia ceny benzyny powinny osiągnąć średni pułap 6,84-7,03 zł/l. W przypadku Pb98 powinniśmy zobaczyć ceny z przedziału 7,69-7,89 zł/l. Natomiast oczekuje się, że diesel będzie kosztował średnio 7,29-7,44 zł/l. Ceny LPG mają zmieścić się w średnim zakresie 3,25-3,33 zł/l.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News