PILNE: Po raz pierwszy w historii kierowca ORLEN Team został rajdowym mistrzem Polski! Miko Marczyk pobił kolejny rekord RSMP [TABELA]

PILNE: Po raz pierwszy w historii kierowca ORLEN Team został rajdowym mistrzem Polski! Miko Marczyk pobił kolejny rekord RSMP [TABELA]

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk mistrzami Polski

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w imponującym stylu wygrali Rajd Koszyc i przypieczętowali drugi w karierze tytuł rajdowy mistrzów Polski! Jeszcze nigdy w historii ORLEN Team nie miał kierowcy, który w barwach narodowego koncernu sięgnął po najcenniejsze rajdowe trofeum w Polsce.

Marczyk z kolejnymi rekordem

Na tydzień przed 26 urodzinami, Miko Marczyk został najmłodszym kierowcą, który zdobył 2 rajdowe mistrzostwa Polski w generalce. W 2019 r., gdy miał jeszcze 23 lata został najmłodszym w historii mistrzem kraju. Pierwszy triumf w Rajdzie Koszyc był jego 10 wygranym rajdem w RSMP, 16 na podium z 24, w których brał udział. W dorobku ma już też 86 zwycięstw oesowych w polskim czempionacie.

Miko Marczyk wygrał Rajd Koszyc

Zwycięska załoga Škody Fabia Rally2 evo po udanej sobocie, dziś wygrała 4 z 6 oesów słowackiego finału RSMP. Marczyk i Gospodarczyk byli bezkonkurencyjni na obu przejazdach najdłuższego w harmonogramie (23,45 km) OS Jahodná. Duet ORLEN Team oddał triumf na 2,95-kilometrowym OS Zlatník, gdzie o zaledwie o 0,1 sekundy szybsi byli Wojciech Chuchał i Sebastian Rozwadowski w kolejnej Fabii. Mistrzowie Polski z 2014 r. zajmując drugą lokatę ze stratą ponad minuty zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski.

Dramat Wróblewskiego

Łukasz Kotarba i Tomasz Kotarba po wczorajszym pierwszym zwycięstwie oesowym w RSMP, dziś świętowali trzecie podium w mistrzostwach Polski. Załoga Citroëna C3 Rally2 obroniła trzecią lokatę przed Tomaszem Kasperczykiem i Damianem Sytym (Volkswagen Polo GTI R5). Ekipa Tiger Energy Drink Rally Team wygrywając na ostatnim Power Stage zapewniła sobie tytuł drugich wicemistrzów Polski. W dramatycznych okolicznościach, różnicą 1,4 sekundy przegrał go drugi duet ORLEN Team, Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Fabia Rally2 evo). Na osłodę pozostanie drugie wicemistrzostwo Polski w najmocniejszej klasie 2.

Kacper Wróblewski - Rajd Koszyc

Wyniki Rajdu Koszyc 2021 (czołówka)

1
🇵🇱Marczyk Mikołaj – Gospodarczyk Szymon
Škoda Fabia Rally2 evo
1:11:03.5
2
🇵🇱Chuchała Wojciech – Rozwadowski S.
Škoda Fabia Rally2 evo
+1:05.0
+1:05.0
3
🇵🇱Kotarba Łukasz – Kotarba Tomasz
Citroën C3 Rally2
+1:18.0
+13.0
4
🇵🇱Kasperczyk Tomasz – Syty Damian
Volkswagen Polo GTI R5
+1:28.2
+10.2
5
🇵🇱Wróblewski Kacper – Wróbel Jakub
Škoda Fabia Rally2 evo
+1:29.6
+1.4

Końcowa punktacja ProfiAuto RSMP 2021

 Poz.  Kierowca Punkty
1 🇵🇱Marczyk Mikołaj 199
2 🇵🇱Chuchała Wojciech 149
3 🇵🇱Kasperczyk Tomasz 138
4 🇵🇱Wróblewski Kacper 131
5 🇵🇱Płachytka Sylwester 88

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News