PILNE: PKN ORLEN wydał nowe oświadczenie ws. stacji paliw w Polsce! Teraz namawia, aby wcześniej zatankować diesel, benzynę lub LPG

PILNE: PKN ORLEN wydał nowe oświadczenie ws. stacji paliw w Polsce! Teraz namawia, aby wcześniej zatankować diesel, benzynę lub LPG

Oświadczenie PKN ORLEN

Podaj dalej

W niedzielę, 27 lutego 2022 r. PKN ORLEN wydał nieoczekiwany komunikat ws. stacji paliw w Polsce. Wszystko ma związek z inwazją Rosji na Ukrainę, która może pośrednio wpłynąć na zapasy stacji. Koncern namawia, aby niektórzy kierowcy zatankowali diesel, benzynę lub LPG wcześniej na zapas.

Diesel, benzyna i LPG dla potrzebujących

Oświadczenie to odpowiedź na bardzo duży ruch na granicy polsko-ukraińskiej. Z jednej strony obywatele najechanego kraju uciekają do nas. Z drugiej strony ciągle trwa transport pomocy dla tych, którzy tam pozostali. O ile Ukraińcy nie mają wyboru i muszą często dotankować się zaraz po przekroczeniu granicy, to Polacy mogą planować to inaczej.

Oświadczenie PKN ORLEN o tankowaniu w pasie przygranicznym
graf. PKN ORLEN

Do tego też namawia PKN ORLEN, który mimo ciągłych dostaw, prosi kierowców zmierzających w kierunku przygranicznym, aby diesel, benzynę i LPG tankować z dala od tego regionu. „Warto pozostawić paliwo tym, którzy najbardziej go potrzebują” – argumentuje polski koncern paliwowy. Dzięki temu w pasie przygranicznym nie powinno dochodzić do wyłączania dystrybutorów.

Nadchodzi przełom?

Tymczasem świat wciąż liczy na przełom w niepotrzebnej wojnie. Jak donosi niezależny białoruski serwis NEXTA, Aleksandr Łukaszenka i Wołodymyr Zełenski uzgodnili miejsce negocjacji między Rosją i Białorusią. Ma do niego dojść na białorusko-ukraińskiej granicy w pobliżu rzeki Prypeć. Spotkanie obu delegacji odbędzie się bez żadnych warunków wstępnych. W spotkaniu bezpośrednio nie weźmie udziału prezydent Ukrainy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News