PILNE: Ott Tanak zerwie kontrakt i odejdzie z WRC? Ten film tylko sprawił, że jeszcze bardziej huczy od plotek

PILNE: Ott Tanak zerwie kontrakt i odejdzie z WRC? Ten film tylko sprawił, że jeszcze bardziej huczy od plotek

Ott Tanak kończy karierę w WRC?

Podaj dalej

Sensacyjną prognozę dotyczącą stawki kierowców WRC w sezonie 2022 przedstawił ceniony fiński dziennikarz, Miika Wuorela. Jego zdaniem Rajdowe Mistrzostwa Świata mogą odbyć się bez… mistrzów świata. Sébastien Ogier i Ott Tänak mogą zakończyć kariery w tym samym momencie! W sieci pojawiło się nagranie, które tylko spotęgowało plotki.

Co przewiduje ekspert?

Dla wielu osób taki scenariusz brzmi abstrakcyjnie, ponieważ Hyundai ogłosił w maju przedłużenie kontraktu z Ottem Tänakiem. Jednak zdaniem Wuoreli to tylko PR-owa umowa przedwstępna, którą bez problemu można zerwać w każdej chwili. Fiński ekspert podejrzewa, że po zdobyciu mistrzostwa świata z Toyotą w 2019 r., Estończyk świadomie poszedł na 2 sezonu do Hyundaia, aby tylko zarobić pieniądze. Miika Wuorela uważa, że Tänak jest bardzo rodzinny i teraz chciałby poświęcić się w pełni swoim bliskim.

Fin przewidział to już w 2 lata temu, a teraz przypomniał swoje proroctwo pod filmem z testów Hyundai Motorsport. Nagranie tylko nakręciło plotki, ponieważ podczas 3-dniowych testów hybrydowego Hyundaia i20 N Rally1 Ott Tanak ani razu nie zasiadł za sterami przyszłorocznej rajdówki. Pierwsze dwa dni jeździł Thierry Neuville, a wczoraj kierownicę przejął Oliver Solberg. Syn mistrza świata z 2003 r. jest typowany na co najmniej częściowy program z Hyundaiem w samochodzie Rally1 (od 2022 najwyższa kategoria zamiast aut WRC).

Czy to w ogóle możliwe?

Takie spekulacje wydają się być wyssane z palca, ale jednak wypowiada je ktoś, kto nie jest anonimowy w świecie WRC. Historia zna przypadki, w których zdobycie tytułu kończyło się końcem kariery w młodym wieku. Przykładem tego jest odejście Nico Rosberga z F1 po wywalczeniu mistrzostwa świata w 2016 r. Absencja Tänaka na testach przyszłorocznego auta jest faktycznie zagadkowa, a należy przypomnieć, że od czasu przejścia do Hyundaia, 33-latek już tak nie dominuje jak w Toyocie.

Ott Tanak odejdzie z WRC?
fot. Hyundai Motorsport GmbH

Tak naprawdę teoretyczną furtką dla Tanaka byłby powrót do fabrycznej ekipy japońskiego producenta. W końcu Sébastien Ogier ma zwolnić miejsce, ale Estończyk może mieć już trochę spalone mosty w ekipie z kierowanej przez Jariego-Mattiego Latavlę. Tak czy inaczej ewentualne odejście Tänaka z Hyundaia, a tym bardziej z WRC byłoby absolutną sensacją. Ogier i Tänak to ostatni aktywni kierowcy, którzy mają na koncie tytuły mistrzów świata. Na rozwianie wątpliwości nie powinniśmy długo czekać. Hyundai ma ogłosić swój pełny skład na sezon 2022 po Rajdzie Finlandii (1-3 października).

Ott Tanak: The Movie uświadomił mi, że przyszły mistrz WRC musi być synem Malcolma Wilsona, którego nigdy nie miał

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News