PILNE: Od września w Polsce kierowcy dostaną bony na diesel, benzynę i LPG! Zapisać trzeba się już teraz, bo potem może być za późno

PILNE: Od września w Polsce kierowcy dostaną bony na diesel, benzynę i LPG! Zapisać trzeba się już teraz, bo potem może być za późno

benzyna diesel ceny paliw tankowanie

Podaj dalej

Po wakacjach tysiące kierowców w Polsce otrzyma dodatkowe pieniądze na paliwo. Specjalny bon na diesel, benzynę i LPG umożliwi pokrycie kosztów tankowania na dowolnej stacji. Jeżeli ktoś chce zdążyć odebrać bon we wrześniu, powinien złożyć wniosek już teraz.

Jak dostać bon na diesel, benzynę i LPG?

O bon może starać się każdy kierowca, ale nie warto zwlekać. Procedura jego dostarczenia trwa około 2 miesięcy, dlatego zajmując się tym teraz, bon można otrzymać już na wrzesień. Produkt będzie miał formy karty przedpłaconej, która pozostanie użyteczna do momentu wykorzystania z niej środków. Przewidziano wydawanie bonów z dwoma limitami, a konkretnie 60 lub 120 zł. Tych pierwszych jest 4000 szt, a tych drugich 3000 szt.

Wnioskowanie o bon jest dosyć proste, ponieważ najpierw należy na dedykowanej stronie wybrać komplet innowacyjnych opon letnich lub całorocznych Michelin, a następnie dokonać ich zakupu. Jeżeli nie dokonamy zwrotu, wówczas automatycznie na wskazany w zamówieniu adres zostanie wysłany bon. Cała operacja zajmuje od 8 do 10 tygodni, dlatego to ostatni moment na dołączenie do akcji.

opony-michelin-pilot-sport-5
fot. Michelin

Projekt organizują wspólnie firmy Michelin i Oponeo które rozdają bony za zakup nowych opon w odpowiednim rozmiarze. Jeżeli dokonamy zakupu na obręcze 16- lub 17-calowe, wówczas karta będzie miała limit 60 zł. Jednak w przypadku czegoś na koła 18-tki lub większe, bon będzie miał limit aż 120 zł. Po otrzymaniu go można płacić nim za paliwo na dowolnej stacji, bowiem wystarczy, aby taki obiekt miał terminal obsługujący karty Mastercard.

Coś więcej niż pieniądze na paliwo

W ramach akcji specjalnej kierowcy nie otrzymują tylko środków na paliwo. Wyposażając samochód w innowacyjne opony Michelin, budżet na tankowanie może być mniejszy. To zasługa zoptymalizowanego oporu toczenia, który wpływa na niższe zużycie paliwa. Ogumienie jest przy tym bardzo bezpieczne oraz starcza na długie lata. Dzięki technologii EverGrip, wydajność opony, np. podczas hamowania na mokrym jest imponująca do momentu zużycia bieżnika, tj. 1,6 mm.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
fot. Michelin

Najnowsze osiągnięcia inżynierów zawarto nawet w dość podstawowych i niedrogich oponach. Wymienione zalety ma chociażby przystępna i bardzo bezpieczna opona letnia Michelin Primacy 4+. Podobnie jest z najlepszym na rynku ogumieniem całorocznym, czyli Michelin CrossClimate 2. Sporo innowacji znajdziemy też w nowym modelu Michelin Pilot Sport 5, który nadaje się do ekonomicznej jazdy na co dzień i szybkiej jazdy na torze. Parametry każdej z tych opon oraz szczegóły akcji są dostępne TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News