PILNE: Od samego rana ten Diesel jest niewiarygodnie tani. Co się wyprawia na stacjach paliw? [WYJAŚNIAMY]

PILNE: Od samego rana ten Diesel jest niewiarygodnie tani. Co się wyprawia na stacjach paliw? [WYJAŚNIAMY]

Podaj dalej

Nawet jeśli twój Diesel jeszcze nie jeździ na rezerwie, koniecznie warto wybrać się dziś na stację paliw. Olej napędowy lepszego sortu jest dziś wyprzedawany po dużo niższej cenie. Obniżka wynosi nawet kilkadziesiąt groszy na litrze. TUTAJ znajdziesz ich listę (po kliknięciu sprawdź na dole strony).

Diesel lepszego sortu?

shell-paliwo-v-power-pistolet

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zwykła benzyna czy diesel ma także odpowiedniki w paliwach premium. Zawierają one specjalne uszlachetniacze, które przekładają się na dłuższą żywotność silnika oraz większą wydajność. Taką profesjonalną formułą charakteryzują się paliwa Shell V-Power Diesel (TUTAJ więcej szczegółów), które zazwyczaj są dużo droższe od zwykłego ON. Jednak dziś, w czwartek, 25 lutego 2021 r. można go zatankować po cenie paliwa podstawowego.

Ściema marketingowa? Nic z tych rzeczy, ponieważ skład mieszanki sprawia, że w jednostce wysokoprężnej usuwane są osady węglowe. Jednocześnie tak ulepszone paliwo zapobiega powstawaniu nowych. To z kolei prowadzi do wydajniejszego spalania oleju napędowego. W efekcie można odczuć, że Diesel ma większą moc niż wcześniej. Nic dziwnego, że już co 3 klient Shell tankuje tego diesla premium z troski o swój ukochany silnik.

Gdzie zatankować?

Ta wyjątkowa okazja, aby zatankować Shell V-Power Diesel jest możliwa w ramach akcji „Wtorki i czwartki z Shell V-Power”. W drugi dzień tygodnia taniej oferowana jest benzyna premium, a dwa dni później lepszy Diesel. Jednak nie wszystkie stacje Shell oferują każde z tych ulepszonych paliw. Dokładną listę ponad 300 punktów w całym kraju można sprawdzić TUTAJ. Na otwartej stronie trzeba przewinąć na dół lub wyszukać hasło „Lista stacji objętych promocją (PDF, 114 kB)”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News