PILNE: Od poniedziałku tyle w Polsce będziemy zmuszeni płacić za diesel, benzynę i LPG! Ogłoszono nowe ceny paliw [RAPORT]

PILNE: Od poniedziałku tyle w Polsce będziemy zmuszeni płacić za diesel, benzynę i LPG! Ogłoszono nowe ceny paliw [RAPORT]

Od poniedziałku tyle zapłacimy za diesel, benzynę, LPG

Podaj dalej

Lipiec szczęśliwie upływa nam w obliczu generalnych spadków cen paliw. Analitycy e-petrol.pl opracowali nowy raport, który pokazuje jaka będzie sytuacja na stacjach od początku sierpnia. Będzie się z czego cieszyć, choć nie brakuje powodów do zmartwień.

Kierowcom jest nieco lżej

Polacy szybko przyzwyczajają się do niższych cen paliw. W mijającym tygodniu największe spadki obserwowaliśmy na benzynie. Pb95 potaniała na rynku detalicznym aż o 12 gr na litrze i kosztuje średnia 7,32 zł/l. Z kolei odmiana Pb98 poszła w dół o 14 gr i średnia ogólnopolska w końcu znalazłą się poniżej progu 8 zł (7,99 zł/l).

Analityków zaskoczyła nieco sytuacja z olejem napędowym, bowiem spodziewano się wzrostów. Tymczasem diesel też potaniał, choć skromnie, bo o zaledwie 2 gr na litrze. Za to paliwo trzeba płacić obecnie średnio 7,57 zł/l. W gronie tańszych paliw nie zabrakło autogazu. Średnia cena LPG w Polsce spadła o 4 gr i zatrzymała się na poziomie 3,35 zł/l.

Od jutra jednak zupełnie inne ceny paliw
fot. freepik.com – maxlupascu

Ile zapłacimy za diesel, benzynę i LPG?

Z najnowszej prognozy e-petrol.pl wynika, że od poniedziałku czekają nas dalsze obniżki cen paliw. Średnia cena benzyny Pb95 spodziewana jest w przedziale 7,17-7,32 zł/l. Możliwy jest zatem spadek aż o 15 gr, podobnie jak w przypadku Pb98, gdzie prognozuje się przedział 7,84-8,02 zł/l.

Zdaniem analityków potanieje także diesel, choć już nie tak spektakularnie. Średnia ogólnopolska spodziewana jest na poziomie 7,47-7,59 zł/l. W dniach 1-7 sierpnia eksperci nie spodziewają się dużego ruchu w kontekście cen LPG. Autogaz powinien kosztować mniej więcej tyle samo, a spodziewany przedział to 3,33-3,42 zł/l.

Obniżki zbliżają się do końca

Choć w połowie wakacji kierowcy będą obserwować taniejące paliwo, to nie należy przyzwyczajać się do tego trendu. Wczoraj analityk rynku paliw e-petrol.pl przestrzegł, że w dłuższej perspektywie podwyżki są nieuniknione. Na razie warto się umiarkowanie cieszyć z obecnego poziomu i tak dość wysokich cen. Warto pamiętać, że wiele stacji paliw oferuje wakacyjne rabaty na paliwo sięgające 30-40 gr na litrze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News