PILNE: Od poniedziałku diesel, benzynę i LPG w Polsce będzie można tankować za śmieszne pieniądze! Ekspert mówi wprost, skąd takie ceny paliw

PILNE: Od poniedziałku diesel, benzynę i LPG w Polsce będzie można tankować za śmieszne pieniądze! Ekspert mówi wprost, skąd takie ceny paliw

Od poniedziałku diesel, benzyna, LPG za śmieszne pieniądze

Podaj dalej

Już po weekendzie jest spora szansa na to, aby w Polsce diesel, benzyna i LPG wszędzie kosztowały śmieszne pieniądze. Obniżka cen paliw jest na wyciągnięcie ręki, ale wiele zależy też od samych kierowców. Znany ekspert rynku paliw podpowiada prosty trik, jak przyspieszyć wyczekiwane zmiany na stacjach.

Jest taniej, a może być jeszcze taniej

Mijający tydzień przyniósł pierwsze od inwazji Rosji na Ukrainę obniżki cen za diesel i benzynę na stacjach w Polsce. Olej napędowy potaniał aż o 51 gr na litrze i średnio płacimy za niego 7,43 zł/l. Z kolei bezołowiowa 95-tka dzięki obniżce o 39 gr/l kosztuje w Polsce średnio 6,67 zł/l. Trend zwyżkowy (+15 gr/l) zanotował za to autogaz, bo za LPG średnio płacimy już 3,80 zł/l.

Ceny paliw w Polsce są niesamowite
fot. stock.adobe.com – Aonprom Photo

Większy spokój na rynku ropy oraz umocniona złotówka względem dolara dają nadzieję na kolejne obniżki po weekendzie. Sprzyjają ku temu także niższe ceny w hurcie. Jednak kierowcy w Polsce są mocno zdziwieni, bo niektóre stacje bardzo powoli opuszczają ceny. Oskarża się je o sztuczne zawyżanie marż, co oczywiście jest kompletną bzdurą. Spadki na tych stacjach można przyspieszyć prostym trikiem. Wystarczy wybrać się na nie zatankować w ten weekend.

Jak sprawić, żeby ceny paliw były niższe?

Czy będzie na nich weekendowa promocja? Nic z tych rzeczy, po prostu w ich zbiornikach zalegają dostawy kupowane po ekstremalnie wysokich cenach. Wtedy, kiedy paliwo było jeszcze naprawdę tanie, wszyscy Polacy rzucili się po nie, paraliżując ciągłość dostaw. W momencie, gdy zapasy uzupełniono, zapęd do uzupełniania baków mocno zelżał. Niestety zakupione w najdroższym okresie benzyna i diesel nie odparują ze zbiorników. Solidarnie muszą opróżnić je Polacy, na których czeka nagroda.

Nagł zwrot ws. cen paliw
fot. stock.adobe.com – Dragana Gordic

Po zużyciu drogich dostaw, kolejne będą oferowane za śmieszne pieniądze. Wszystko przez to, że w hurcie, zwłaszcza ceny benzyny spadły do poziomu z początku marca. „Dzisiaj, mimo że ceny są korzystniejsze niż 10 marca, właściciele stacji nie są często w stanie wyprzedać konkretnej dostawy paliwa w ciągu jednego czy dwóch dni” – wyjaśnia Urszula Cieślak, ekspert BM Reflex. „Dziś, by sprzedać tę samą ilość paliwa, trzeba więcej czasu, a to powoduje, że ceny paliw na stacji nie spadają proporcjonalnie do obniżek w hurcie” – dodaje. Nie mniej na powrót stawek sprzed wojny na razie nie można liczyć.

Źródło: www.reflex.com.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News