PILNE: Od grudnia kierowcy w całej Polsce muszą założyć opony zimowe! Nie będzie taryfy ulgowej dla żadnego województwa

PILNE: Od grudnia kierowcy w całej Polsce muszą założyć opony zimowe! Nie będzie taryfy ulgowej dla żadnego województwa

Od grudnia kierowcy muszą mieć opony zimowe

Podaj dalej

Listopad jest prawdopodobnie dobrym miesiącem, aby zacząć szukać terminu u wulkanizatora. Od grudnia kierowcy w Polsce będą musieli założyć opony zimowe, jeśli będą chcieli gdziekolwiek dojechać. Chcąc zrobić to prawidłowo, warto wejść najpierw TUTAJ.

Paradoksalnie poza Rosją, wszyscy sąsiedzi Polski mają obowiązek stosowania opon zimowych przynajmniej, gdy spadnie śnieg. Mimo że takiego nakazu w naszym kraju wciąż nie ma, to od grudnia kierowcy mogą nie mieć wyboru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę eksperymentalną na nadchodzące miesiące. Wniosek jest jeden – zima przyjdzie do nas szybko i gwałtownie.

Bez zimówek nie dojedziesz

W ostatnich latach zima nie dawała się mocno we znaki już w grudniu. W wielu województwach próżno było szukać śniegu, a niektórzy zdołali zapomnieć co to są „białe święta”. Jeśli prognoza eksperymentalna IMGW się sprawdzi to sobie szybko przypomną. Zima w tym roku nie da taryfy ulgowej w żadnym województwie. Już w grudniu zapowiadane są duże opady atmosferyczne powyżej normy. Przy spodziewanej niskiej temperaturze oznacza to, że często będzie sypać śnieg. Najwięcej białego puchu ma spaść w centralnej i północnej Polsce.

Choć prawo zezwala, aby na zaśnieżone ulice wyjechać na letnim ogumieniu, to jednak chcąc bezpiecznie gdziekolwiek dojechać konieczne będą opony zimowe lub całoroczne. Ryzyko utraty kontroli nad pojazdem będzie zbyt duże, aby pozwolić sobie na pozostawienie opon letnich na kołach. Co ciekawe, częste opady śniegu mają trwać także w styczniu i lutym. Z kolei marzec ma być wyjątkowo zimny. Oczywiście, IMGW zaznacza, że prognoza eksperymentalna może się nie sprawdzić, ale przedstawione przewidywania powinny stanowić trafny trend.

Co najlepiej wybrać?

Z tego względu w tym roku nie warto zwlekać z wizytą u wulkanizatora. Gdy w grudniu zacznie mocno sypać śnieg, zmiana opon z letnich na zimowe może być trudna w realizacji „od ręki”. Jeżeli nie posiadamy jeszcze odpowiedniego ogumienia, to warto najpierw zajrzeć TUTAJ. Zakupując opony zimowe powinniśmy postawić na coś, co długo nam posłuży i oczywiście będzie bardzo wydajne, a zarazem oszczędne.

Polecanym rozwiązaniem jest opona zimowa Michelin Alpin 6. Dzięki technologii Winter Evergrip jej właściwości utrzymują się przez długie lata, bowiem nawet bieżnik starty do 1,6 mm nie sprawia, że nie da się bezpiecznie jeździć. Nowoczesna mieszanka z wieloma warstwami pozwala odsłaniać w miarę zużycie nowe lamele lub przykładowo poszerzać rowki odprowadzające śnieg lub wodę.

Michelin Pilot Alpin 5

Kierowcy poszukujący zimówek o największej wydajności powinni skopiować to, co robią czołowi producenci aut klasy premium. Audi, BMW, Mercedes czy też Porsche na pierwszy montaż dają opony zimowe Michelin Pilot Alpin 5. Oprócz niezwykłej precyzji w najbardziej śliskich warunkach, to ogumienie ma zoptymalizowany opór toczenia. Oznacza to, że wbrew obiegowej opinii, taka zimówka wcale nie zwiększa zużycia paliwa.

Przy niesamowitym rozwoju technologii dziś bezpiecznym wyborem jest także opona całoroczna. Jest to rozwiązanie, które nie wymaga sezonowych wizyt u wulkanizatora, a osiągi są coraz lepsze. Zdecydowanym zwycięzcą testów jest nowość na rynku Michelin Crossclimate 2, czyli następca i tak najlepszej dotychczas opony wielosezonowej. Na uwagę zasługuje tu nie tylko świetna przyczepność o każdej porze roku, ale też trwałość i zoptymalizowany opór toczenia.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Zatankuj nawet za 120 zł

Co więcej, wybierając opony zimowe lub całoroczne TUTAJ można zyskać środki na coraz droższe paliwo. Jeśli pod wskazanym linkiem zakupimy opony w rozmiarze 16 lub 17 cali, to otrzymamy kartę przedpłaconą MasterCard z limitem 60 zł. Ci, którzy wybiorą 18-tki lub większe otrzymają aż 120 zł. Taką kartą można zapłacić na dowolnej stacji paliw. Regulamin i szczegóły tej atrakcyjnej promocji znajdziesz TUTAJ.

Michelin Oponeo - akcja specjalna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News