PILNE: Od 9 maja ceny paliw w Polsce oszaleją! Diesel będzie tańszy od benzyny. Niektóre odmiany nawet po 8 zł za litr!

PILNE: Od 9 maja ceny paliw w Polsce oszaleją! Diesel będzie tańszy od benzyny. Niektóre odmiany nawet po 8 zł za litr!

benzyna diesel lpg ceny cena

Podaj dalej

Od poniedziałku szykuje nam się rewolucja na stacjach paliw! Za głowę zaczną łapać się ci, którzy tankują benzynę, bo może stać się droższa niż diesel. Niektóre odmiany będą oferowane w cenie nie mniejszej niż 8 zł za litr.

Benzyna droższa niż diesel

Wczoraj w polskich rafineriach doszło do szokującej aktualizacji hurtowych cen paliw. Benzyna zdrożała skokowo, a to oznacza, że już od 9 maja właściciele stacji zaczną reagować. Jeszcze w poniedziałek nie będzie dużej paniki, ale to, co stanie się w ciągu tygodnia może być zaskakujące.

Co ciekawe, diesel w hurcie PKN Orlen zaczyna tanieć do poziomu 6,79 zł netto/litr. Tymczasem w sobotę benzyna 95-tka w hurcie podrożała z 6,35 zł/l do 6,52 zł/l. Natomiast benzyna 98-oktanowa już przebiła ceny oleju napędowego, bo kosztuje 6,94 zł/l. Podobnie jest w rafineriach Lotosu, gdzie diesel potaniał do 6,75 zł/l.

Znakomite wieści dla tankujących diesel i benzynę
fot. freepik.com – rcphotostock

Ile będzie trzeba płacić za benzynę na stacji?

Oznacza to, że jeśli nie dojdzie do jakiegoś nagłego zwrotu akcji, ceny zwykłej benzyny będą zbliżały się do poziomu nie 7 zł, a 7,50 zł/l. Pb98 będzie natomiast napierać na barierę 8 zł/l, którą szybko przekroczą odmiany benzyn premium. W końcu może dojść do zaskakującej sytuacji, gdy to diesel będzie sprzedawany taniej niż benzyna.

To jak szybko nastąpią zmiany zależy oczywiście od stacji paliw. Z pewnością właściciele będą chcieli utrzymać możliwie niskie ceny dopóki nie wyczerpią tańszych dostaw. Jednak przy utrzymaniu obecnego trendu wzrostów cen benzyny, a na razie nie zapowiada się, aby coś miało go powstrzymać, ostre podwyżki wydają się nieuniknione.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News