PILNE: Od 8 sierpnia w Polsce tyle dokładnie będzie kosztować diesel, benzyna i LPG. Nowe ceny paliw są porażające! [RAPORT]

PILNE: Od 8 sierpnia w Polsce tyle dokładnie będzie kosztować diesel, benzyna i LPG. Nowe ceny paliw są porażające! [RAPORT]

Od 8 sierpnia takie ceny za diesel, benzynę, LPG

Podaj dalej

Kierowy w Polsce w końcu wiedzą po ile będą tankować paliwo w przyszłym tygodniu. Nowe ceny za diesel, benzynę i LPG będą mocno różnić się od tych, które obserwujemy teraz. Oczywiście, będzie drogo, ale i sporo taniej niż obecnie.

Już w tym tygodniu Polacy byli pozytywnie zaskoczeni cenami paliw w Polsce. Średnia ogólnopolska cena benzyny Pb95 spadła aż o 13 gr na litrze do poziomu 7,19 zł/l. W dół, choć tylko o 7 gr na litrze poszły też stawki za benzynę Pb98, która kosztuje 7,92 zł/l. Diesel też potaniał i to o 12 gr/l i jego aktualna średnia to 7,45 zł/l. Do trendu obniżkowego dołączyło do LPG, za które płacimy 3,31 zł/l (-4 gr).

Ile będzie kosztować diesel, benzyna i LPG?

Jednak obniżki, których doświadczyliśmy w tym tygodniu będą niczym w porównaniu do tych z przyszłego tygodnia. Drastyczny zjazd cenowy spodziewany jest na benzynie, która zdaniem ekspertów e-petrol.pl będzie kosztować 6,84-7,03 zł/l. Oznacza to spadek nawet o 35 gr na litrze! W najtańszych regionach stawki mogą być jeszcze niższe, co może doprowadzić do możliwości tankowania Pb95 poniżej 6,50 zł/l. Oczywiście z uwzględnieniem wakacyjnych rabatów na paliwo.

Polacy dostaną bony na paliwo
fot. freepik.com – Max4e

Benzyna Pb98 już na dobre żegna się z poziomem 8 zł/l, ponieważ analitycy e-petrol.pl sugerują, że po weekendzie zapłacimy za nią 7,69-7,89 zł/l. Ostro w dół pójdą też ceny oleju napędowego, bo nawet o 16 gr na litrze. Diesel ma kosztować w przedziale 7,29-7,44 zł/l, więc z rabatami dużych sieci będzie szansa tankować poniżej 7 zł/l. Tąpnięcie zauważymy też w stawkach LPG, którego średnie ceny powinny wynieść od 3,25 do 3,33 zł/l.

Szukajcie, a znajdziecie jeszcze taniej

Wskazane stawki powinny ucieszyć kierowców. Należy pamiętać, że na średnie ceny składają się i te dużo niższe, jak i wyższe. W ostatnim czasie zróżnicowanie cenowe jest dosyć duże w zależności od miasta lub województwa. Z tego względu nawet trudno przewidzieć, jak mocno potanieje benzyna, diesel i LPG na niektórych stacjach. W połączeniu z wakacyjnymi rabatami na paliwo, będzie można liczyć na naprawdę duże oszczędności.

Źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News