PILNE: Od 6 października duże zmiany dla kierowców z Google Maps! Z aplikacją wydasz mniej na Diesel, benzynę i LPG

PILNE: Od 6 października duże zmiany dla kierowców z Google Maps! Z aplikacją wydasz mniej na Diesel, benzynę i LPG

Z Google Maps kierowcy zapłacą mniej za Diesel, benzynę i LPG

Podaj dalej

Najnowsza aktualizacja Google Maps to coś, na co czekali wszyscy kierowcy. Aplikacja umożliwi mniejsze wydatki na paliwo, dzięki dodaniu nowej funkcji. To duża ulga, bowiem ceny za Diesel, benzynę i LPG stale rosną.

Ulga dla kierowców

Jak aplikacja może zmniejszyć spalanie? Zdaniem Google Maps poprzez dobieranie ekologicznych tras, które z racji swojej charakterystyki sprzyjają niskiemu spalaniu. Z tego względu gigant technologiczny dodał do swojego produktu nową funkcję, która wyznacza tzw. trasy eco-friendly. Dzięki niej Ziemia co roku będzie wdychać o milion ton dwutlenku węgla mniej.

To tak, jakby usunąć z dróg ponad 200 tys. samochodów. Zresztą w podpowiedziach Google Maps kierowcy zobaczą, ile CO2 zaoszczędzą na danej trasie. Ekologiczne trasy będą wytyczane nie tylko na podstawie analizy ruchu, ale także ukształtowania terenu. Długa jazda pod wzniesienie sprawia, że Diesel, benzyna lub LPG trują dużo bardziej, niż podczas jazdy po płaskiej drodze.

To nie wszystko

Aplikacja wprowadziła również nowe funkcje dla rowerzystów, które pokazują wyłącznie najważniejsze opcje, aby nie przytłaczać ich liczbą w podróży. Google Maps pokaże również informacje o programach udostępniania rowerów i hulajnóg. Obejmie to aż 300 miast na całym świecie! Co ciekawe, aplikacja sprawdzi czy w konkretnej wypożyczalni jest wolny sprzęt.

Wreszcie, Google wprowadził również funkcję do swojej usługi planowania lotów. Z funkcją eko tras można uporządkować opcje lotu w taki sposób, aby priorytetowo traktować te o najmniejszej emisji dwutlenku węgla. Na razie wszystkie nowości działają tylko w Stanach Zjednoczonych. Jednak wkrótce pojawią się też w Europie, czyli także w Polsce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News