PILNE: Od 4 lipca w Polsce tyle będzie kosztować diesel, benzyna i LPG! Nowe ceny paliw będą zupełnie inne, niż zapowiadano [RAPORT]

PILNE: Od 4 lipca w Polsce tyle będzie kosztować diesel, benzyna i LPG! Nowe ceny paliw będą zupełnie inne, niż zapowiadano [RAPORT]

paliwo masło chleb cukier cena ceny paliw

Podaj dalej

Analitycy rynku paliw przedstawili swoje najnowsze prognozy tego, po ile w Polsce będą sprzedawane diesel, benzyna i LPG. Już po weekendzie nowe ceny paliw wprawią kierowców w osłupienie. Będą zupełnie inne, niż zapowiadali jeszcze jakiś czas temu eksperci.

Przypomnijmy, że w czerwcu analitycy rynku paliw zgodnie twierdzili, że szczyt podwyżek na stacjach czeka nas w wakacje. Tymczasem już od końcówki ubiegłego miesiąca diesel, benzyna i LPG tanieją. Z danych e-petrol.pl wynika, że w minioną środę średnia cena benzyny Pb95 wynosiła 7,82 zł/l, czyli o 10 gr mniej niż tydzień temu. Diesel mimo ciągłych obniżek w hurcie utrzymał się na poziomie 7,89 zł/l (choć straszono cenami powyżej 8 zł/l). LPG jak zwykle zrobiło kolejny krok cenowy w dół i kosztuje już średnio 3,49 zł/l.

diesel hurt cena
fot. freepik.com

Ile będą kosztować diesel, benzyna i LPG?

Ostre obniżki w hurcie i taniejąca ropa naftowa (dziś rano poniżej 109 dolarów za baryłkę) stwarzają na szczęście pole do kolejnych obniżek. Kierowcy mogą doznać szoku cenowego, bo w połączeniu z wakacyjnymi promocjami, tankowanie w lipcu może okazać się wyjątkowo tanie. Eksperci e-petrol.pl sugerują kolejną wyraźną obniżkę benzyny Pb95, która ma kosztować w przedziale 7,74-7,86 zł/l. 98-oktanowa odmiana powinna być oferowana za średnio 8,40-8,52 zł/l.

Obniżki wreszcie odczują kierowcy tankujący diesel, bo na pylonach powinniśmy widzieć stawki 7,81-7,93 zł/l. Sporo taniej ma kosztować autogaz, ponieważ eksperci prognozują, że LPG będzie kosztować średnio 3,40-3,49 zł/l. Dodając do tego 30-groszowe rabaty na paliwo, np. na stacjach Orlenu – nowe ceny paliw robią się naprawdę znośne. Ich poziom nadal będzie jednak dość wysoki, ale na szczęście w dalszym ciągu widać szanse na utrzymanie się tendencji spadkowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News