PILNE: Od 31 października do 1 listopada te wielkie sklepy się zamykają! Gdzie kierowcy mogą podjechać na zakupy? [LISTA]

PILNE: Od 31 października do 1 listopada te wielkie sklepy się zamykają! Gdzie kierowcy mogą podjechać na zakupy? [LISTA]

Przed Wszystkich Świętych zamknięte sklepy

Podaj dalej

Polacy, którzy nie zrobili zapasów do soboty, 30 października 2021 r. mogą mieć bardzo ograniczone możliwości zrobienia zakupów przed dniem Wszystkich Świętych. Wszystko dlatego, że 1 listopada poprzedza niedziela niehandlowa, w którą nie każdy się otworzy. Gdzie kierowcy mogą pojechać na zakupy 31 października?

Mało odważnych

Na najbardziej odważną decyzję spośród wszystkich dużych marketów zdecydowała się Biedronka. Popularna sieć będzie całkowicie zamknięta już w niedzielę, 31 października. Firma zdecydowała, że nie skorzysta z luki prawnej „na placówkę pocztową”. Dzięki temu pracownicy sieci Biedronka zyskają 1 dodatkowy dzień na wyjazdy na groby. Jeszcze dziś w sobotę „biedry” będą jednak czynne aż do 23:00 lub później (indywidualne decyzje), a potem otworzą się dopiero we wtorek, 2 listopada. Od niedzieli do poniedziałku próżno szukać otwartych sklepów E. Leclerc, które nawet nie próbują omijać zakazu handlu w niedziele niehandlowe.

Testy na COVID-19 z Biedronki nie wykrywają koronawirusa
fot. Biedronka

Pozostałe mainstreamowe sieci sklepów nie zdecydowały się na wolne 31 października. Wiele supermarketów woli wykorzystać każdą możliwą niedzielę do prowadzenia biznesu. Zwłaszcza że od 1 lutego 2022 r. status placówki pocztowej nie wystarczy do otwarcia sklepu. Jeżeli z tej działalności firma ma mniej niż 40 proc. dochodów nic im to nie da. Tym samym w sobotę, 31 października kierowcy mogą w ciemno jechać na parking sieci Aldi (ale tylko 10:00 – 17:30), Auchan, Carrefour, Kaufland.

Niezawodna Żabka?

Sieci franczyzowe mają nieco szersze możliwości niż wielkie supermarkety. Co prawda Stokrotka będzie zamknięta już 30 października, ale nie wszystkie. Otwarte i to nawet w dni świąteczne będą mogły być jej najmniejsze placówki w formacie express. W przypadku sklepów Żabka wiele zależy od właścicieli. Wiele sklepów, które zazwyczaj są otwarte w niedziele niehandlowe, także tym razem zaproszą klientów. Warto jednak sprawdzić komunikaty każdej konkretnej lokalizacji, bowiem są placówki, które mogą być nieczynne lub otwarte w niestandardowych godzinach.

Żappka Store - Poznań Dworzec PKP
fot. Żabka

Oczywiście całodobowo niektóre zakupy zrobimy na stacjach paliw, które od czasu pandemii są coraz lepiej zaopatrywane. Czynne zapewne będą także małe sklepy osiedlowe, gdzie obsługuje właściciel lub bliska rodzina.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News