PILNE: Od 3 sierpnia w Polsce tyle Polacy są zmuszeni płacić za diesel, benzynę i LPG! Nowe ceny paliw stanowią spore zaskoczenie [RAPORT]

PILNE: Od 3 sierpnia w Polsce tyle Polacy są zmuszeni płacić za diesel, benzynę i LPG! Nowe ceny paliw stanowią spore zaskoczenie [RAPORT]

Od 3 sierpnia tyle kosztuje diesel, benzyna, LPG

Podaj dalej

Eksperci e-petrol.pl opublikowali swój najnowszy raport dotyczący tego, ile obecnie kosztuje paliwo w Polsce. Choć spodziewano się, że potanieje zarówno diesel, benzyna, jak i LPG, to nowe ceny są pewnym zaskoczeniem. W niektórych przypadkach skala obniżek jest zaskakująco wysoka!

Ile teraz płacimy za diesel, benzynę i LPG?

Początek sierpnia przynosi miłe informacje dla kierowców, bowiem paliwo na stacjach w Polsce wyraźnie potaniało. Najbardziej potaniała benzyna 95-oktanowa, bo aż o 13 groszy na litrze. Jeszcze tydzień temu w Polsce płaciliśmy za nią średnio 7,32 zł/l, a teraz to tylko 7,19 zł/l. 98-oktanowa odmiana benzyny także potaniała, choć o 7 groszy do poziomu 7,92 zł/l. Stawki zgadzają się z prognozami sprzed weekendu, które dla Pb95 wynosiły 7,17-7,32 zł/l, a dla Pb98 7,84-8,02 zł/l.

benzyna diesel ceny paliw tankowanie
fot. freepik.com – irenemiller

Kierowcy tankujący diesel także doczekali się sporej obniżki, bo wynoszącej aż 12 groszy na litrze. Takiego zjazdu cenowego nie spodziewali się nawet eksperci, którzy obstawiali, że średnia ogólnopolska wyniesie nie mniej niż 7,47 zł/l. Tymczasem najnowszy raport wskazuje, że olej napędowy kosztuje już średnio 7,45 zł/l. Taniej niż w prognozach jest też w przypadku autogazu. Oczekiwano, że średnia cena LPG nie spadnie poniżej 3,33 zł/l. Jednak nowy raport wskazuje, że za to paliwo płaci się 3,31 zł/l, czyli 4 gr mniej niż tydzień temu.

Benzyna poniżej 7 zl/l coraz częściej

Warto jednak pamiętać, że poziom cen w Polsce jest bardzo zróżnicowany w zależności od regionu. Jedne z najtańszych paliw w Polsce można zatankować obecnie w województwie łódzkim. Przykładowo w samej Łodzi na jednej ze stacji przy ul. Zgierskiej benzyna Pb95 oferowana jest dziś po 6,93 zł/l. Jest to stawka bez żadnego rabatu czy promocji. Wiele dyskontowych stacji także stara się trzymać jak najniższy poziom. Duże sieci oferujące wakacyjne rabaty na paliwo także umożliwiają tankowanie benzyny poniżej 7 zł/l w najtańszych regionach Polski.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News