PILNE: Od 28 maja bardzo duże zmiany dla młodych kierowców w Polsce! Lepiej z tym nie zwlekać, dopóki wszystko jest za darmo

PILNE: Od 28 maja bardzo duże zmiany dla młodych kierowców w Polsce! Lepiej z tym nie zwlekać, dopóki wszystko jest za darmo

Ford Driving Skills for Life 2022

Podaj dalej

Wszyscy młodzi kierowcy w Polsce powinni zapamiętać datę 28-29 maja. W ten weekend czekają ich duże zmiany, ponieważ otworzy się przed nimi niepowtarzalna szansa na stanie się bardzo dobrymi kierowcami. Ford Polska rusza z szóstą odsłoną programu bezpłatnych szkoleń dla młodych kierowców Ford Driving Skills for Life 2022.

Tego nie uczą w szkole jazdy

Tego typu inicjatywy są w Polsce niezwykle potrzebne. Według statystyk, to właśnie młodzi kierowcy powodują najwięcej wypadków. Zapewne byłoby inaczej, gdyby mieli większe umiejętności i przekonali się w bezpiecznych warunkach, ile mają do nadrobienia. Wiele osób zapomina, że tradycyjne szkoły jazdy uczą przede wszystkim najbardziej podstawowej obsługi auta i przepisów. Jednak tylko po kursie na prawo jazdy nie można powiedzieć, że potrafi się dobrze panować nad samochodem i przewidywać różne sytuacje.

Dlatego też bezpłatny program szkoleniowy dla młodych kierowców Ford Driving Skills for Life organizowany przez Fundację Forda na całym świecie odbędzie się w Polsce już po raz szósty. Intensywne zajęcia praktyczne i teoretyczne w Warszawie skupią się na obszarach, w których świeżo upieczonym kierowcom brakuje doświadczenia. Ważną częścią będzie także skupienie się na problemach związanych z rozpraszaniem uwagi.

Ford Driving Skills for Life 2022
fot. Ford

Jak można się zapisać?

Osoby zainteresowane bezpłatnym programem mogą zarejestrować się na stronie https://www.forddsfl.pl/szkolenie/kalendarz-wydarzen#events-list. W tym roku na kierowców w wieku 18 – 24 lat czeka 240 bezpłatnych miejsc.

Kontynuujemy w Polsce cieszący się niezwykłą popularnością program Ford Driving Skills for Life. Mamy świadomość zagrożeń czekających na najmłodszych kierowców, dlatego kluczowym założeniem programu jest przekazanie im nowych informacji i dostarczenie praktycznych umiejętności, których nie nabyli w trakcie podstawowego kursu na prawo jazdy – mówi Mariusz Jasiński, Dyrektor Komunikacji i Public Relations Ford Polska.

Jak wygląda takie szkolenie?

Bezpłatne szkolenia odbędą się w małych grupach. Kurs obejmuje zarówno zajęcia praktyczne i szkolenie teoretyczne. Młodzi kierowcy zostaną przeszkoleni w kilku kluczowych obszarach. Chodzi o te, które wpływają na poziom bezpieczeństwa na drogach. Są to między innymi: rozpoznawanie zagrożeń, obsługa pojazdu, hamowanie awaryjne, wyprowadzenie samochodu z poślizgu. Osobna sekcja zostanie poświęcona rozproszeniu podczas jazdy. Dodatkowo kursanci poznają zasady współdzielenia drogi z innymi uczestnikami ruchu – rowerzystami i użytkownikami hulajnóg – w ramach programu Podziel Się Drogą.

Ogromna popularność programu

Od 2016 roku kurs zaliczyło blisko 3500 polskich kierowców. Cieszy nas przede wszystkim wysoka frekwencja i rekordowe zainteresowanie wśród uczestników. Pod tym względem jesteśmy w czołówce całego programu Ford Driving Skills for Life – dodaje Mariusz Jasiński.

Program Ford Driving Skills for Life został utworzony w 2003 roku przez firmę Ford Motor Company Fund, stowarzyszenie Governors Highway Safety Association oraz panel ekspertów ds. bezpieczeństwa. Głównym założeniem programu jest przekazanie młodym kierowcom umiejętności, których nie nabyli podczas podstawowego kursu na prawo jazdy. Od tego czasu Fundusz Forda zainwestował w ten program ponad 60 milionów dolarów.

Ford Driving Skills for Life 2022
fot. Ford

W bezpłatnych szkoleniach wzięło do tej pory udział ponad 1,25 miliona młodych kierowców w 46 krajach na całym świecie. Od momentu powstania w Europie w 2013 roku, Ford zainwestował 12 milionów euro w doskonalenie umiejętności jazdy ponad 30 000 nowo licencjonowanych młodych kierowców.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News