PILNE: Od 27 czerwca startuje obiecana promocja Orlenu na paliwo! O tyle taniej Polacy zatankują diesel i benzynę. Uwaga, jest haczyk!

PILNE: Od 27 czerwca startuje obiecana promocja Orlenu na paliwo! O tyle taniej Polacy zatankują diesel i benzynę. Uwaga, jest haczyk!

Stacja ORLEN

Podaj dalej

Daniel Obajtek ogłosił na Twitterze szczegóły obiecanej promocji na paliwo oferowanych na stacjach Orlenu. Prezes koncernu zapowiedział, że akcja wystartuje od poniedziałku, 27 czerwca i potrwa do końca wakacji. Obniżka będzie dotyczyła tankujących diesel i benzynę, ale promocja będzie miała istotne ograniczenie.

O ile tańsze będą diesel i benzyna?

„W ramach mechanizmów rynkowych robimy wszystko by w trudnym dla całej Europy momencie paliwo w Polsce było możliwie najtańsze” – oświadczył daniel Obajtek, prezes PKN ORLEN. Z tego względu od najbliższego poniedziałku, 27 czerwca kierowcy w Polsce po spełnieniu jednego warunku zatankują taniej diesel i benzynę. Z promocji wyłączono LPG, ponieważ ceny autogazu nie podrożały w takim stopniu jak paliwa podstawowe.

Obniżka wyniesie aż -30 gr na litrze. To oznacza, że w przypadku spodziewanej w przyszłym tygodniu średniej ceny benzyny ok. 7,82 zł/l, klienci Orlenu zapłacą 7,52 zł/l za Pb95. Drożej może wychodzić diesel, którego średnia cena jest spodziewana na poziomie ok. 7,99 zł/l, więc z aktywną promocją będzie kosztować 7,69 zł/l. To ważna ulga, którą odczują miliony kierowców w Polsce. Jeszcze bardziej skorzystają na niej posiadacze Karty Dużej Rodziny, dla których rabat wynosi nie 30 a 40 gr na litrze. Jednak z promocji nie da się korzystać bez ograniczeń.

Jakie są ograniczenia?

Przede wszystkim będzie można zatankować maksymalnie 150 litrów danego paliwa (benzyna lub diesel) miesięcznie. Jednorazowo do baku kierowcy zaleją tylko 50 litrów w promocyjnej cenie. W celu pilnowania tego limitu, promocyjna cena będzie naliczana dopiero, jeżeli klient będzie zarejestrowany w aplikacji VITAY. Dostęp do promocji otrzymają zarówno dotychczasowi, jak i nowi użytkownicy VITAY.

Obniżka cen o 30 gr może stanowić duże wyzwanie dla konkurencji Orlenu. Część innych sieci zapewne zdecyduje się operować na nieco niższych marżach, choć nie mają tutaj zbyt dużego pola do popisu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News