PILNE: Od 25 kwietnia zmiana cen paliw w całej Polsce! Ekspert wylicza po ile będzie diesel, benzyna i LPG [CENNIK + WIDEO]

PILNE: Od 25 kwietnia zmiana cen paliw w całej Polsce! Ekspert wylicza po ile będzie diesel, benzyna i LPG [CENNIK + WIDEO]

Od 25 kwietnia zmiana cen paliw – diesel, benzyna LPG

Podaj dalej

Znany analityk rynku paliw, dr Jakub Bogucki z portalu e-petrol.pl ogłosił swoje najnowsze przewidywania dotyczące cen paliw w Polsce. Diesel, benzyna i LPG będą kosztować zupełnie inaczej. Część paliw podrożeje, ale w jednym przypadku na szczęście można spodziewać się obniżki.

Najbardziej drożeje diesel

„Niestety dla kierowców w mijającym tygodniu nie mamy dobrych wiadomości” – nie ukrywa dr Jakub Bogucki w najnowszym komentarzu. „Na stacjach już zdążyliśmy przyzwyczaić się do lekkiej spadkowej korekty, która była przed Wielkanocą. Natomiast ten tydzień przynosi nam niestety zmiany w kierunku przeciwnym. Jest to bardzo wyraźne zwłaszcza na oleju napędowym” – zauważa.

„Tutaj mamy 14-groszową zwyżkę do poziomu średnio 7,13 zł/l” – wylicza ekspert. „Jeśli chodzi o benzynę 95-oktanową, tutaj także mamy podwyżkę 3-groszową do poziomu 6,46 zł/l. Zmiana jest nieco mniejsza niż przy oleju napędowym, ale także ten kierunek zwyżkowy zaczyna być z powrotem obowiązujący. Jedynym paliwem, które potaniało w minionym tygodniu i to śladowo jedynie, był autogaz. Jest o 3 gr tańszy niż tydzień wcześniej i sprzedawany jest po 3,64 zł/l” – dodaje.

„Jednak biorąc pod uwagę całą sytuację makroekonomiczną, z jaką mamy do czynienia w tej chwili, to jednak nie należy spodziewać się, żeby w kolejnych dniach obniżka miała jakieś mocne podstawy” – przestrzega analityk. „Ropa w tej chwili kosztuje około 106 dolarów. W momencie nagrywania tego materiału (zobacz powyżej – przyp. red.), cały czas wisi nad rynkiem groźba embarga unijnego na ropę z Rosji. To cały czas w jakiś sposób stymuluje obawy o wyższe ewentualnie ceny surowca na rynkach światowych” – wyjaśnia.

Ile będzie kosztować diesel, benzyna i LPG?

„Natomiast w prognozach dla polskiego rynku na kolejne dni spodziewamy się jednoznacznych podwyżek” – oznajmił dr Jakub Bogucki. „Dla diesla ten przedział cenowy to będzie 7,15-7,31 zł/l. Jeśli chodzi o benzynę 95-oktanową, tutaj przewidujemy znalezienie się cen w widełkach 6,42-6,58 zł/l. Jedynie autogaz może wykazywać pewną tendencję spadkową. Ceny z przedziału mniej więcej 3,63-3,69 zł/l będą tymi, które będą z nami w kolejnym tygodniu” – prognozuje ekspert.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News