PILNE: Od 23 września mamy nowy rekord świata! Oto samochód F1, jakiego nie było jeszcze nigdy w historii [WIDEO]

PILNE: Od 23 września mamy nowy rekord świata! Oto samochód F1, jakiego nie było jeszcze nigdy w historii [WIDEO]

Bolid F1 z 500 tys. klocków Lego

Podaj dalej

Do oficjalnej Księgi Rekordów Guinnessa wpisano nowe osiągnięcie z Arabii Saudyjskiej. W ramach promocji pierwszego w historii grand prix F1 w tym kraju, stworzono niesamowitą budowlę z klocków Lego. Liczba elementów, z jakiej została zbudowana przyprawia o zawrót głowy.

Od 23 września w centrum handlowym Red Sea Mall w Dżuddzie stoi największy w historii bolid F1 z klocków Lego. Dotychczasowy rekord należał do repliki bolidu Ferrari F1 SF70H z 2017 r. Wtedy wykorzystano 350 tys. elementów. Saudyjczycy poszli jednak z większym rozmachem i swój zielony samochód stworzyli z aż 500 tys. elementów!

Jak budowano ten bolid F1?

Cały proces budowy tej konstrukcji można zobaczyć na wideo powyżej. Ostatni klocek położył szef saudyjskiej federacji (SAMF), książę Khalid bin Sultan Al-Abdullah Al-Faisal. Nieprzypadkowo zrobiono to 23 września, ponieważ na ten dzień przypada święto narodowe w Arabii Saudyjskiej. Zgodnie z informacją, każdy z klocków użytych do budowy wystawiono na sprzedaż online. Dochód z nich trafia do Ehsan, tamtejszej platformy pracy charytatywnej.

Bolid F1 z 500 tys. klocków Lego

Khalid bin Sultan Al-Abdullah Al-Faisal, SAMFKhalid bin Sultan Al-Abdullah Al-Faisal: Jestem zachwycony mogąc ogłosić ukończenie największej na świecie budowy z klocków LegoEGO. To samochód F1, w pełni zatwierdzony i certyfikowany przez Księgę Rekordów Guinnessa! W tym ekscytującym projekcie chodziło o oddanie naszej społeczności, a także odzwierciedlenie prawdziwego znaczenia i wartości postępu, innowacji oraz odpowiedzialności społecznej, które symbolizują współczesną Arabię ​​Saudyjską.

Nocne ściganie

Promowane przez budowę z klocków Lego, Grand Prix Arabii Saudyjskiej ma się odbyć w dniach 3-5 grudnia 2021 r. Będzie to pierwszy raz, kiedy F1 odbędzie się w tym kraju na Bliskim Wschodzie. Zawody na ulicznym torze w Dżuddzie stanowią 21., czyli przedostatnią rundę tegorocznego sezonu. Impreza będzie wyjątkową gratką dla kibiców, bowiem będzie drugim nocnym wyścigiem w kalendarzu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News