PILNE: Od 23 grudnia nagła zmiana godzin pracy marketów w Polsce! Do której można pojechać autem na zakupy w Wigilię i Święta?

PILNE: Od 23 grudnia nagła zmiana godzin pracy marketów w Polsce! Do której można pojechać autem na zakupy w Wigilię i Święta?

Do której można podjechać na zakupy w Święta?

Podaj dalej

Polacy jak co roku przedświąteczne zakupy zostawili na ostatnią chwilę. W okresie świąteczno-noworocznym warto jednak dobrze sprawdzić godziny pracy najpopularniejszych marketów. Już od 23 grudnia obowiązują zupełnie inne harmonogramy, często inne na każdy dzień.

Szczególnie newralgicznym dniem w polskim handlu jest Wigilia przed Świętami Bożego Narodzenia. 24 grudnia przepisy nakazują zamknąć sklepy do godziny 14:00, ale nie wszyscy wykorzystują ten limit do ostatniej minuty. Tego dnia kolejki są ogromne, dlatego niektóre sieci decydują się z kolei na wydłużenie godzin pracy dzień wcześniej, czyli 23 grudnia.

Biedronka parking
fot. Biedronka

Do której godziny będą otwarte sklepy?

Taką decyzję podjęła chociażby sieć sklepów Biedronka, która w przypadku 1700 z ponad 3 tys. placówek 23 grudnia zamknie kasy dopiero o 23:00. To ciekawa zachęta, aby mimo zabiegania zdążyć z zakupami jeszcze przed Wigilią. Które dokładnie sklepy tej sieci będą miały wydłużone godziny pracy można sprawdzić m.in. tutaj.

Z kolei 24 grudnia zakupy „w biedrze” będzie można zrobić tylko do godziny 13:00. Na zakończenie pracy godzinę przed ustawowym limitem zdecydowały się też sieci Aldi, Auchan, Carrefour, Kaufland, Lidl oraz Netto. Natomiast między 13 a 14 będzie można podjechać na ostantie zakupy do Dino, Lewiatana oraz do Żabki. W przypadku tej ostatniej sieci franczyzowej właściciele mogą stanąć za kasą i przyjmować klientów także po 14.

Czy dziś jest niedziela handlowa (28 lutego 2021 r.)?
fot. freepik.com

Gdzie na zakupy w Boże Narodzenie?

W dniach 25-26 grudnia wszystkie duże markety będą całkowicie nieczynne. Zakupy będą możliwe tylko w przypadku nielicznych Żabek oraz sklepów na stacjach paliw. Od 27 grudnia markety przywrócą standardowe godziny otwarcia, choć tylko na kilka dni. Tydzień po Świętach wypada Sylwester i powitanie Nowego Roku. W dniach 31 grudnia i 1 stycznia sklepy także zaplanują odmienne godziny pracy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News