PILNE: Od 22 sierpnia w Polsce tyle będziemy zmuszeni płacić za diesel, benzynę i LPG. Nowe ceny paliw nie ucieszą wszystkich [RAPORT]

PILNE: Od 22 sierpnia w Polsce tyle będziemy zmuszeni płacić za diesel, benzynę i LPG. Nowe ceny paliw nie ucieszą wszystkich [RAPORT]

Od 22 sierpnia takie ceny paliw (diesel, benzyna, LPG)

Podaj dalej

W ostatnim czasie Polacy przyzwyczaili się do skokowych obniżek cen paliw. Niestety sytuacja na rynku trochę się zmieniła, dlatego diesel, benzyna i LPG nie będą już zgodnie tanieć. Od 22 sierpnia na stacjach w Polsce niektórzy odczują niemiłe podwyżki.

Łatwo przyzwyczaić się do dobrego

Do wysokich obniżek przywykli ostatnio kierowcy aut zasilanych benzyną. 20-groszowe spadki były normą w wakacje, dzięki czemu średnia cena Pb95 spadła do poziomu 6,66 zł/l. Podobnych spadków doczekała się benzyna 98-oktanowa, która na początku wakacji kosztowała grubo ponad 8 zł/l. Teraz za Pb98 płaci się dużo mniej, bo średnio 7,54 zł/l.

benzyna diesel ceny paliwa ropa naftowa
fot. freepik.com – Dapetrus

Sporo ulgi odczuli ostatnio też kierowcy tankujący diesel, bo olej napędowy taniał nawet o kilkanaście groszy na litrze. Obecnie średnia ogólnopolska cena tego paliwa wynosi 7,03 zł/l, choć nie brakuje stacji, gdzie stawka wynosi poniżej 7 zł/l. Małymi krokami tanieje też LPG, choć ostatnio obniżki przyspieszają. Za autogaz płaci się średnio 3,19 zł/l.

Ile będzie kosztować diesel, benzyna i LPG?

Jak przewidują eksperci e-petrol.pl, kierowcy w Polsce muszą przygotować się na zmianę trendów. W najgorszej sytuacji będą ci, którzy tankują olej napędowy. Diesel od kilku dni drożeje w hurcie i niestety ten trend się nasila. Podwyżki na stacjach będą, ale w przyszłym tygodniu nie powinny być jeszcze dotkliwe. Diesel powinien kosztować średnio 7,04-7,18 zł/l.

paliwo benzyna diesel ceny
fot. freepik.com – josemiguelsangar

Użytkownicy aut na benzynę dalej będą cieszyć się obniżkami cen paliw, ale już nie w takim stopniu jak ostatnio. Prognozowany średni przedział cenowy dla Pb95 wynosi 6,51-6,66 zł/l. Natomiast Pb98 może osiągnąć średni poziom 7,40-7,54 zł/l. Swoim tempem, czyli powoli będzie też tanieć LPG, dla którego przewiduje się średni zakres cenowy 3,14-3,19 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News