PILNE: Od 19 września w Polsce kierowcy oszaleją na widok cen paliw! Tyle dokładnie zapłacimy za diesel, benzynę i LPG [RAPORT]

PILNE: Od 19 września w Polsce kierowcy oszaleją na widok cen paliw! Tyle dokładnie zapłacimy za diesel, benzynę i LPG [RAPORT]

benzyna diesel paliwo ceny paliw

Podaj dalej

Znakomite wieści dla polskich kierowców płyną z najnowszą raportu e-petrol.pl. Zdaniem analityków od 19 września spodziewany jest spory spadek cen na wszystkich stacjach paliw. Na grube obniżki mogą liczyć wszyscy tankujący diesel, benzynę i LPG.

Już ostatnie spadki cen były mocno budujące dla Polaków. Według środowego raportu e-petrol.pl średnia ogólnopolska cena benzyny Pb95 spadła do 6,44 zł/l, a 98-oktanowej odmiany do 7,29 zł/l. Największą obniżkę (-16 gr) obserwowano na oleju napędowym, bo diesel kosztuje już średnio 7,47 zł/l. W dół poszły też ceny autogazu, ponieważ średnia cena LPG ulokowała się na poziomie 3,11 zł/l.

Nowe ceny paliw po weekendzie
fot. freepik.com – Yulia Raneva

Oto nowe ceny za diesel, benzynę i LPG

Jednak już po weekendzie ceny paliw w Polsce będą jeszcze niższe, a spadki nie będą wcale śladowe. Najnowsza prognoza portalu e-petrol.pl sugeruje, że cena benzyny Pb95 może kosztować średnio 6,25-6,39 zł/l. To oznacza, że zwłaszcza w najtańszych województwach, gdzie ceny będą poniżej średniej, z użyciem słynnych rabatów kierowcy zatankują to paliwo poniżej 6 zł/l. Analogicznie tankujący benzynę Pb98 powinni tankować w promocji poniżej 7 zł/l, bo średnia cena ma spaść do poziomu 7,04-7,21 zł/l.

Kolejne obniżki czeka też kierowców używających oleju napędowego. Diesel ma kosztować średnio 7,27-7,41 zł/l, czyli w optymistycznym wariancie obniżka sięgnie 20 groszy. Wykorzystując rabaty, które oferowane są do końca września m.in. na stacjach Shell, bez problemu zatankujemy diesla poniżej 7 zł/l. Na kolejne spadki mogą liczyć tankujący LPG. Średnia cena tego paliwa może kosztować 3,04-3,13 zł/l. W tym przypadku należy jednak pamiętać, że w kraju jest duże zróżnicowanie cenowe tego paliwa. Różnica w cenie autogazu w Łódzkiem (2,94 zł/l) a Dolnym Śląskiem (3,30 zł/l) sięga 36 gr na litrze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News