PILNE: Od 18 czerwca autostrada A1 i A4 za darmo! Dlaczego postępowi polscy kierowcy mogą pojechać na wakacje bez opłat?

PILNE: Od 18 czerwca autostrada A1 i A4 za darmo! Dlaczego postępowi polscy kierowcy mogą pojechać na wakacje bez opłat?

Autostrada A1 i A4 za darmo od 18 czerwca

Podaj dalej

Piątek, piąteczek, piątunio! Takich dni jak dziś życzylibyśmy sobie więcej. Polscy kierowcy, którzy nie boją się nowoczesności mogą od 18 czerwca jeździć za darmo autostradą A1 i A4. Dla niektórych osób oznacza to duże oszczędności w nadchodzące wakacje.

Jak pojechać autostradą A1 lub A4 za darmo?

Brak opłat na autostradowych bramkach to efekt porozumienia między operatorem płatności Autopay a Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych. Kierowcy, którzy są w posiadaniu samochodów elektrycznych po zarejestrowaniu pojazdu w EV Klub Polska otrzymają wyjątkowy benefit. Z użyciem specjalnego linku będą mogli zalogować się do aplikacji Autopay, które przepuści przez bramki wpisany podczas rejestracji samochód. Ten bonus jest aktywny od 18 czerwca do 18 października 2021 r.

Jak oszacowali organizatorzy akcji, przejazd A1-ką nad morze i z powrotem będzie tańszy o 60 złotych. Tyle bowiem trzeba zazwyczaj wydać podróżując między węzłami Rusocin – Nowa Wieś. Z kolei na A4-ce w kieszeni kierowców zostanie prawie 50 złotych, dzięki darmowemu przejazdowi między węzłami Murckowska – Balice. Oprócz tego członkostwo w EV Klub Polska uprawnia do rabatów (nawet 10 proc.) w największej sieci ładowarek samochodów elektrycznych, GreenWay. W te wakacje wyjątkowo opłaca się zdecydować na samochód elektryczny.

Czy Polacy rzucą się na auta elektryczne?

Oczywiście benefity z racji posiadania samochodu elektrycznego są bardzo atrakcyjne. Jednak przy obecnej technologii to wciąż rekompensata za szereg rzeczy, które Polacy traktują jako nieudogodnienia. Długi czas ładowania, słabo rozbudowana infrastruktura do uzupełniania energii to nie wszystko. Wiele osób obawia się posiadania samochodów z akumulatorami litowo-jonowymi, które już nie raz wykazywały tendencję do samozapłonu. Technologia, która całkowicie wyeliminuje ten problem to kwestia jeszcze kilku lat. Poza tym koszt zakupu elektryka to dziś często nieproporcjonalnie duży wydatek względem spalinówki o podobnych osiągach. Jazda autostradami za darmo szybko nie zrekompensuje różnicy w kosztach zakupu.

Od 18 czerwca duże zmiany dla kierowców na autostradzie A1. Już w te wakacje dojdzie do historycznej chwili

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News