PILNE: Od 17 czerwca w Polsce Dacia zmienia wszystko! Zupełnie nowe Sandero za 21 zł dziennie, a nowiuteńki Duster za 27 zł

PILNE: Od 17 czerwca w Polsce Dacia zmienia wszystko! Zupełnie nowe Sandero za 21 zł dziennie, a nowiuteńki Duster za 27 zł

Dacia przeprowadza duże zmiany

Podaj dalej

Od piątku, 17 czerwca Dacia w Polsce przeprowadzi prawdziwą rewolucję. Wszystkie samochody budżetowej marki przejadą totalną przemianę. Dla niektórych zmienią się nie do poznania, ale na szczęście bez zmian pozostanę ceny. Te wciąż będą niskie bo nowego SUV-a Dacię Duster można mieć za 27 zł dziennie, a mniejsze Sandero jeszcze taniej, bo za 21 zł dziennie.

Dacia zmienia się nie do poznania

Rok temu Dacia zaprezentowała swoje nowe logo i stylistykę marki. Ta jednak nie pojawiła się od razu na bestsellerach, czyli Sandero czy Dusterze. Rumuńska marka koncernu Renault obiecała jednak, że i te rynkowe hity doczekają się odświeżenia. Dziś obietnica w końcu jest spełniona, bowiem prawie w całej Europie od 16 czerwca można zamawiać wszystkie modele z nowym logo. Ze względu na to, że dziś jest dzień wolny od pracy (Boże Ciało), w Polsce zamówienia będą przyjmowane od piątku 17 czerwca.

Dacia wstawia nowe logo
fot. Dacia

Nowy emblemat „DC” oraz napis „Dacia” z odmienioną czcionką będzie zdobił modele Spring, Sandero, Sandero Stepway, Duster i Jogger. Z okazji tej rewolucji pojawią się też nowe kolory nadwozia. Wszystkie modele są teraz dostępne w przedstawionym na zdjęciu odcieniu Dusty Grey. Dodatkowo Sandero Stepway i Duster korzystają z wykończenia Monolith Grey na relingach dachowych, osłonach podwozia i osłonach lusterek. Tej aktualizacji nie uważa się za lifting, dlatego poza wspomnianymi zmianami, wszystko zostaje takiej, jakie było.

Kiedy dostawy nowej Dacii?

Choć zamówienia na Dacie z nowym logo już się przyjmuje, to klienci nie dostaną ich tak prędko. Pierwszych dostaw oczekuje się w czwartym kwartale 2022 r. Najpierw jednak zaliczą publiczny debiut na salonie Mondial de Paris 2022 w październiku. Firma ogłosiła również, że od 2023 r. wszystkie modele Dacii będą miały ograniczoną prędkość maksymalną do 180 km/h. Jednocześnie przypomniano, że już odkilku lat Dacia nie wykorzystuje w produkcji skór pochodzenia zwierzęcego.

Dacia Jogger wnętrze
fot. Dacia

Szczęśliwie dla kierowców na razie nie oczekuje się podwyższenia cen. Dacia Duster nadal jest dostępna od 66 600 zł (27 zł dziennie i 5 lat gwarancji w przypadku kredytu). Najtańszą opcją jest Dacia Sandero, której ceny startują od 48 500 zł (21 zł dziennie i 5 lat gwarancji)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News