PILNE: Od 16 sierpnia ruszyła nowa promocja na stacjach paliw Shell. 5,95 zł/l - tyle zapłaciłem za benzynę. Oto paragon

PILNE: Od 16 sierpnia ruszyła nowa promocja na stacjach paliw Shell. 5,95 zł/l - tyle zapłaciłem za benzynę. Oto paragon

Nowa promocja na stacji Shell

Podaj dalej

W te wakacje Polacy szczególnie upodobali sobie stacje Shell. Nic dziwnego, rabaty na paliwo mają tam wyjątkowo dobre warunki. Sam dziś zatankowałem benzynę za 5,95 zł/l! Co ciekawe, od 16 sierpnia promocja jest jeszcze szersza. Zniżkę otrzymuje się już nie tylko na benzynę i diesel, ale też na LPG.

Ile wynosi promocja na LPG?

Kierowcy tankujący autogaz nieco zazdrościli tym, którzy jeżdżą wyłącznie na diesel lub benzynę. Niektóre sieci w Polsce zrabatowały na wakacje jedynie paliwa podstawowe. Argumentem za tym była skala podwyżek, ale w końcu także LPG dostaje swoją promocją.

Od 16 sierpnia do 30 września każdy, kto ma aktywną kartę Shell Clubsmart (można to zrobić w 2 minuty przez telefon) może zatankować LPG z rabatem 10 gr/l. Osobiście byłem dziś na stacji paliw Shell w Łodzi przy ul. Limanowskiego i zobaczyłem, że Shell AutoGas oferowany jest tam za 3,09 zł/l. To oznacza, że z rabatem to tylko 2,99 zł/l.

Jak zatankowałem benzynę za 5,95 zł/l?

Będąc już na stacji paliw postanowiłem dotankować benzynę (21,35 l). Ta nie kosztowała mnie tak mało od zimy, bo zapłaciłem za nią stawkę tylko 5,95 zł/l! Jak to możliwe? Na pylonie cena wynosiła 6,59 zł/l, ale z wakacyjną promocją -30 gr/l dla użytkowników Shell Clubsmart stawka zmalała do 6,29 zł/l.

Jednak po rejestracji w programie i dwóch tankowaniach do pełna, zebrałem 730 pkt Shell Clubsmart. Każde 1 pkt to 1 gr do wydania na stacji, czyli do wykorzystania miałem 7,30 zł/l. Poinformowałem kasjera, że chciałem wykorzystać te środki do rozliczenia rachunku. W efekcie zapłaciłem jedynie 126,99 zł, czyli stawka za 21,35 l benzyny wyniosła w praktyce 5,95 zł/l. Na dowód poniżej przedstawiam paragon z tej transakcji.

Paragon Shell - benzyna za 5,95 zł/l
fot. Marcin Zabolski

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News