PILNE: Od 15 stycznia ponad 100 stacji w Polsce jest nieczynnych! Dla kierowców to może być paraliż komunikacyjny

PILNE: Od 15 stycznia ponad 100 stacji w Polsce jest nieczynnych! Dla kierowców to może być paraliż komunikacyjny

Od 15 stycznia ponad 100 stacji w Polsce nieczynne

Podaj dalej

W ten weekend kierowcy powinni dokładnie zaplanować swoją podróż. Od 15 stycznia wyłączono z użytkowania ponad 100 stacji popularnej sieci w całej Polsce. Dojechanie do nich na „oparach energii” może skończyć się dużym zaskoczeniem dla zmotoryzowanych.

Które stacje będą nieczynne?

Dziś od godz. 8:30 rano wyłączono ponad 100 stacji na terenie Śląska i Małopolski. Przerwa w działaniu potrwa do 16 stycznia, do godz. 13:00. W tym czasie nie będzie możliwe ładowanie samochodów elektrycznych w punktach Tauronu.

Ponad 100 stacji Tauronu wyłączone
fot. Tauron

Przez ponad 28 godzin nie będzie działać aplikacja eMap od Taurona oraz karty RFID. Jak dodaje elektrowoz.pl, bardzo możliwe, że przez większą część tego weekendu nie będą działać też ładowarki KGHM, które powstały we współpracy z Grupą Tauron.

3 lokalizacje z darmowym ładowaniem

Podczas przerwy technicznej Tauron udostępni zupełnie za darmo ładowarki w tylko 3 lokalizacjach. Niestety będą to wyłącznie wolne punkty AC. Uzupełnienie energii będzie możliwe pod Parkiem Handlowym Brzęczki w Mysłowicach przy ul. Ziętka 45-47. Oprócz tego będą to dwa katowickie punkty przy uk. Widok 19 oraz Żytniej 2.

Tauron dostarcza prąd z OZE
fot. Tauron

Taka sytuacja to spora komplikacja dla kierowców aut elektrycznych w Polsce. W odróżnieniu od użytkowników samochodów spalinowych, czasem nie da się po prostu podjechać niedaleko na kolejną stację. Infrastruktura do ładowania pojazdów na prąd w naszym kraju wciąż jest niewielka, choć plany rozbudowy są ambitne.

Ładowarki Tauronu z zielonym prądem

Tauron oferuje ponad 100 stacji ładowania w Polsce w 50 miastach. Są to zarówno wolne ładowarki z prądem przemiennym (od 22 do 44 kW), jak i te szybki z prądem stałym (od 50 do 100 kW) m.in. na MOP-ach. Według deklaracji Tauronu, energia w nich pochodzi w 100 proc. odnawialnych źródeł energii (OZE). Szczególnie z małych elektrowni wodnych i farm wiatrowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News