PILNE: Od 15 sierpnia Polacy tyle będą zmuszeni płacić za diesel, benzynę i LPG! Te nowe ceny paliw to prawdziwy szok [RAPORT]

PILNE: Od 15 sierpnia Polacy tyle będą zmuszeni płacić za diesel, benzynę i LPG! Te nowe ceny paliw to prawdziwy szok [RAPORT]

benzyna diesel paliwo ceny cena paliwa promocja

Podaj dalej

Kierowcy w Polsce mogą doznać prawdziwego szoku, gdy wybiorą się na stację paliw po weekendzie. Analitycy rynku z e-petrol.pl przekazali ile powinny kosztować diesel, benzyna i LPG. Wiele wskazuje na to, że druga połowa sierpnia da bardzo pozytywny impuls zmotoryzowanym.

Za nami tłuste obniżki

Polacy pogodzili się już tym, że paliwo jest dość drogie, choć w ostatnim czasie notujemy obniżki tydzień za tygodniem. Skokowe zmiany cen zazwyczaj wiązały się z ich podwyższaniem, ale ostatnio duże są także cięcia. Od 15 sierpnia będziemy obserwować kolejne mocne obniżki, co zapewne znacząco obniży koszty wyjazdów na wakacje.

Z danych opublikowanych jeszcze w środę wynika, że benzyna Pb95 kosztuje średnio 6,86 zł/l po tym jak w ciągu tygodnia potaniała o 33 gr na litrze. 98-oktanowa odmiana benzyny na dobre pożegnała się z 8 z przodu, bo jej średnia cena to teraz 7,65 zł/l. Ponad 30-groszową obniżką miał także diesel, który kosztuje średnio 7,13 zł/l. Kolejną małą obniżkę (4 gr) odnotowano też w przypadku LPG, które kosztuje już średnio 3,27 zł/l.

Ta promocja na paliwo to teraz największy hit w Polsce
fot. freepik.com – irenemiller

Ile będzie kosztować diesel, benzyna i LPG?

Jednak od poniedziałku będziemy obserwować kolejne, wręcz drastyczne obniżki. Benzyna Pb95 w zależności od województwa ma kosztować od 6,57 do 6,72 zł/l. Z kolei benzyna Pb98 może osiągnąć kolejny przełomowy spadek, bo jej średnie ceny mają mieścić się w przedziale 7,35-7,52 zł/l. Przybędzie stacji, które zaoferują diesel poniżej 7 zł/l. Średnia ogólnopolska cena oleju napędowego ma wynieść 6,93-7,07 zł/l. Duży spadek oczekiwany jest także dla LPG, które ma kosztować średnio 3,18-3,28 zł/l.

Warto pamiętać, że średnie ceny paliw oznaczają, że w najtańszych regionach paliwo może być jeszcze tańsze. W połączeniu z wakacyjnymi promocjami na paliwo rosną szanse na zatankowanie benzyny za niewiele ponad 6 zł/l. W ostatnim tygodniu sierpnia po zrabatowaniu możliwe jest bowiem zobaczenie 5 z przodu! Na razie nastroje są optymistyczne, ponieważ benzyna w hurcie cały czas tanieje. Diesel co prawda zaliczył niewielkie odbicie, ale nadal nie ma obaw o powrót do drożyzny z początku wakacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News