PILNE: Od 12 września kierowcy oszaleją ze szczęścia! Polacy tyle dokładnie zapłacą za diesel, benzynę i LPG [RAPORT]

PILNE: Od 12 września kierowcy oszaleją ze szczęścia! Polacy tyle dokładnie zapłacą za diesel, benzynę i LPG [RAPORT]

Od 12 września nowe ceny za diesel, benzynę, LPG

Podaj dalej

W połowie września prawdopodobnie dojdzie do historycznego momentu. Po raz pierwszy od wybuchu wojny na Ukrainie, benzynę w Polsce będzie można tankować poniżej 6 zł/l. Potanieją także diesel i LPG.

Benzyna wreszcie z piątką z przodu

Jak wskazuje najnowszy raport e-petrol.pl, ostatnie obniżki cen paliw nie są ostatnimi. Kierowcy miło przyjęli środowe doniesienia o tym, że średnia ogólnopolska cena benzyny Pb95 spadła do poziomu 6,52 zł/l. W ślad za nią mniej płacimy już za benzynę Pb98, która kosztuje już 7,39 zł/l. Ku zaskoczeniu ekspertów potaniał nawet diesel, za który płaci się średnio 7,63 zł/l. Coraz mniej kosztuje też autogaz, bo średnia cena LPG wynosi 3,15 zł/l.

Ceny paliw od 7 września - diesel, benzyna, LPG
fot. freepik.com – Max4e

Analitycy rynku paliw e-petrol.pl dostrzegają na rynku możliwość kolejnych, bardzo wyraźnych obniżek. W najnowszej prognozie cena benzyny Pb95 przewidywana jest zakresie 6,39-6,51 zł/l. To oznacza, że spadek może być nawet kilkunastogroszowy. W najtańszych województwach może być jeszcze taniej. To oznacza, że z wykorzystaniem 30/40-groszowych promocji benzynę 95-tkę zatankuje się poniżej 6 zł/l! Oczywiście mocno potanieje też benzyna 98-oktanowa, która ma kosztować 7,19-7,32 zł/l.

Tanieć będzie nawet diesel!

Kierowcy jeżdżący autami z silnikami Diesla także mogą odetchnąć, bo olej napędowy stale tanieje w hurcie. Zdaniem analityków e-petrol.pl, w przyszłym tygodniu za diesel zapłacimy średnio 7,49-7,62 zł/l. Choć na początku miesiąca nad olejem napędowym wisiało widmo wzrostów cen, to teraz ON ma tanieć drugi tydzień z rzędu. Jeszcze mniej zapłacimy za autogaz, ponieważ litr LPG powinien kosztować 3,09-3,18 zł/l. W wielu miejscach kraju to paliwo oferowane jest już wyraźnie poniżej 3 zł/l.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News