PILNE: Od 10 października w Polsce tyle dokładnie będą kosztować diesel, benzyna i LPG. Kto udźwignie finansowo takie ceny paliw? [RAPORT]

PILNE: Od 10 października w Polsce tyle dokładnie będą kosztować diesel, benzyna i LPG. Kto udźwignie finansowo takie ceny paliw? [RAPORT]

Od 10 października droższy diesel, benzyna, LPG

Podaj dalej

Analitycy rynku paliw e-petrol.pl nie mają dobrych wieści dla kierowców na nadchodzący tydzień. Od 10 października diesel, benzyna i LPG dalej będą drożeć. Niestety wygląda na to, że na horyzoncie wciąż nie widać perspektyw do wyhamowania wzrostów cen paliw.

Podwyżka za podwyżką

To będzie kolejny tydzień, w którym Polacy przyjmą gorzką pigułkę z wyższymi cenami na stacjach paliw. Już środowy raport pokazał, że trend podwyżkowy nie zatrzymuje się. Najmocniej podrożał olej napędowy, bo o 13 gr na litrze. Przez to diesel kosztuje już średnio 7,29 zł/l, ale w weekend będzie to już więcej.

Od poniedziałku tyle będzie kosztować diesel i benzyna w Polsce
fot. freepik.com – vadish

Skoczyły także ceny benzyn, konkretnie o 8-10 gr na litrze. Za odmianę Pb95 w środę płaciło się średnio 6,39 zł/l, ale już dziś to raczej pobożne życzenia. Ostatni raport o cenie Pb98 sugerował stawkę 7,22 zł/l. Podwyżkom oparł się tylko autogaz, bo za LPG płacimy średnio tyle co tydzień temu, czyli 3,09 zł/l.

Nie ma jak obniżyć cen za diesel, benzynę i LPG

Niestety sytuacja na rynku hurtowym stale rosną, ale nie ma się czemu dziwic. Ropa naftowa Brent jest już wyraźnie droższa, bo kosztuje prawie 95 dolarów za baryłkę. W połączeniu ze słabym złotym względem dolara (ok. 4,98 zł za 1 USD) to gwarancja konieczności podwyższania cen paliw. To też odzwierciedla się w najnowszych prognozach ekspertów, którzy zwiastują podwyżki o ponad 20-30 gr na litrze.

Od 25 kwietnia zmiana cen paliw - diesel, benzyna LPG
fot. freepik.com – vadish

Według analityków e-petrol.pl w dniach 10-17 października średnie ceny benzyny Pb95 powinny ukształtować się na poziomie 6,50-6,63 zł/l. Droższa będzie 98-oktanowa odmiana tego paliwa, które ma kosztować 7,21-7,34 zł/l. Kolejne mocne podwyżki czekają kierowców, którzy tankują diesel. Cena oleju napędowego na stacjach ma mieścić się w przedziale 7,51-7,67 zł/l. Możliwe są także podwyżki stawek za LPG do poziomu 3,08-3,17 zł/l.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News