PILNE: Od 1 stycznia duże zmiany w odbieraniu z Paczkomatów InPost! Zanim podjedziesz po przesyłkę, przeczytaj uważnie

PILNE: Od 1 stycznia duże zmiany w odbieraniu z Paczkomatów InPost! Zanim podjedziesz po przesyłkę, przeczytaj uważnie

Aplikacja InPost do Paczkomatu

Podaj dalej

Jeżeli jeździsz samochodem po odbiór przesyłki z Paczkomatów InPost, przygotuj się na duże zmiany. Od 1 stycznia 2022 r. będzie to wyglądać nieco inaczej, dlatego warto przyswoić najważniejsze zmiany. Zapowiada się niezła rewolucja. Dodatkowo o tym, co może radykalnie obniżyć twoje wydatki na paliwo, dowiesz się TUTAJ.

To koniec dalekich wypraw

Okres przedświąteczny to czas, w którym niejednokrotnie Paczkomaty InPost są wypełnione po brzegi. Obecnie w takiej sytuacji odbiorca dostaje monit o umieszczeniu przesyłki w paczkomacie zastępczym. Taki musiał być dostępny w promieniu 2 km, co często wymuszało dojazd do niego samochodem.

Kurier Paczkomat InPost
fot. materiał prasowe

Jednak od 1 stycznia 2022 r. nie będziemy zmuszeni do takiej fatygi. Po interwencji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, klient będzie miał prawo odebrać przesyłkę wyłącznie z paczkomatu, który wskazał. Zgodnie z najnowszymi postanowieniami, paczkomat zastępczy będzie przechowywał paczkę przez 1 dzień, a nazajutrz trafi ona do docelowego paczkomatu.

Co ważne, odbiorca będzie miał pełne 48 godzin na odbiór od momentu przeniesienia pakunku z paczkomatu zastępczego do docelowego. Dzięki temu nie będzie trzeba się fatygować w dalszą podróż samochodem lub komunikacją miejską, jeśli nie zależy nam na czasie. Jeżeli przesyłka jest dla nas pilna, a wybrany przez nas paczkomat zajęty, specjalna wyprawa będzie niezbędna.

Paczkomaty InPost - zmiany od 1 kwietnia 2021 r.

Koniec z karą finansową i niedzielami niehandlowymi

UOKiK w swoim postępowaniu nakazał także usunięcie jednej z kar finansowych, którą klientom wlepiał InPost. Chodzi o weryfikację gabarytów, czyli rozbieżność między rzeczywistym rozmiarem paczki a zadeklarowanym. Konieczność zmiany wielkości skrytki bywała kłopotliwa dla kuriera, dlatego w takich sytuacjach doliczano dodatkowe 3,68 zł kary. Od 1 stycznia 2022 r. InPost nie będzie pobierał takiej opłaty.

Oprócz tego nie będzie już dochodziło do kuriozalnych sytuacji związanych z niedzielami niehandlowymi. Jeżeli Paczkomat InPost był umieszczony na terenie placówki nieczynnej w takie dni, klienci otrzymywali powiadomienie, że czas na odbiór minął. Z dniem 1 stycznia 2022 r. taki monit już nie dotrze, ponieważ czas na odbiór paczki wydłuży się autoatycznie o 24 godziny. Dzięki temu po odbiór będzie można podjechać na spokojnie w poniedziałek po niedzieli niehandlowej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News