PILNE: Od 1 sierpnia rząd dopłaci tankującym diesel lub benzynę! Paliwo taniej nawet o 78 gr na litrze w zależności od dochodu

PILNE: Od 1 sierpnia rząd dopłaci tankującym diesel lub benzynę! Paliwo taniej nawet o 78 gr na litrze w zależności od dochodu

diesel benzyna ceny paliw paliwo ropa

Podaj dalej

Rewelacyjne informacje dla biedniejszych kierowców. Od 1 sierpnia kryterium dochodowe będzie kwalifikowało do niższych cen za paliwo. Rządowa dopłata na diesel lub benzynę wyniesie do nawet 84 gr na litrze.

Paliwo tańsze dla najbiedniejszych

Taka obietnica rządowej pomocy nie jest przypadkowa, bowiem ma to zapewnić poparcie w czerwcowych wyborach parlamentarnych. Chodzi konkretnie o Francję, gdzie już od 1 kwietnia obowiązuje rabat na paliwo od 15 do 18 centów (ok. 84 gr) za litr. Przepisy wprowadzono na 4 miesiące, ale minister ds. transformacji ekologicznej Barbara Pompili zapowiedziała, że możliwe jest ich przedłużenie, choć na innych zasadach.

paliwa w promocyjnej cenie freepik
fot. freepik.com

„Jeżeli widzimy, że jest wiele powodów, aby przedłużyć te przepisy, to tak zrobimy” – zapewniła Barbara Pompili. „Nie zostawimy naszych współobywateli bez rozwiązania” – dodała. Zaznaczyła jednak, że od 1 sierpnia byłaby to bardziej ukierunkowana pomoc. Rabat otrzymywaliby tylko ci, którzy najbardziej tego potrzebują. Kryterium będzie dochód oraz rodzaj wykonywanej pracy zawodowej. Pakiet pomocowy będzie zatwierdzony wyłącznie po zwycięskich wyborach parlamentarnych obecnego rządu.

Ile kosztuje diesel i benzyna we Francji?

Obecnie zniżkę na paliwo mają wszyscy Francuzi. W przypadku terytoriów zamorskich wynosi ona 15 centów (ok. 70 gr) za litr. Na Korsyce rabat ustalono na 17 centów (ok. 80 gr) za litr. Najbardziej preferencyjna stawka obowiązuje na kontynentalnym terytorium Francji (poza Korsyką). Wynosi ona bowiem aż 18 centów (ok. 84 gr) za litr. Z danych z 9 maja wynika, że średnia cena benzyny we Francji wynosi 8,84 zł/l. Z maksymalnym rabatem Pb95 kosztuje tam zatem 8,00 zł/l. Natomiast diesel kosztuje średnio 9,08 zł/l, a z obniżką nawet 8,24 zł/l.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News