PILNE: Od 1 października w Polsce diesel, benzyna i LPG z dużymi zniżkami na stacjach Shell. Oto jak aktywować nowy rabat

PILNE: Od 1 października w Polsce diesel, benzyna i LPG z dużymi zniżkami na stacjach Shell. Oto jak aktywować nowy rabat

Stacja paliw Shell w Łodzi

Podaj dalej

Wraz z końcem września na stacjach Shell przestanie obowiązywać uwielbiana przez Polaków promocja na diesel, benzynę i LPG. Jednak od 1 października uczestnicy programu Shell Clubsmart nadal będą mieli możliwość, aby zatankować paliwo dużo taniej. Tym razem zniżka będzie naliczana zupełnie inaczej, a jej wysokość zależy od nas samych.

Promocja -30 gr/l jeszcze tylko do piątku

Na stacjach Shell w Polsce panuje w ostatnim czasie wyjątkowy ruch. Sieć zasłynęła wyjątkowo korzystnymi warunkami promocji, której podstawą jest zniżka -30 gr/l na podstawową benzynę i diesel oraz -10 gr/l na LPG. Ważnym elementem tej akcji jest też braku limitu transakcji, co w przypadku konkurencji nie było standardem. Jedynym ograniczeniem jest jednorazowa możliwość zatankowania do 50 l Shell FuelSave 95 lub Shell FuelSave Diesel oraz do 25 l Shell AutoGas.

Rabat na diesel i benzynę od Shell
fot. Shell

W połowie miesiąca wiele konkurencyjnych sieci wycofało się z zapoczątkowanych w wakacje promocji. Tymczasem na Shell nadal jest ona aktywna, ale wszystko zakończy się w piątek, 30 września. Na szczęście od 1 października nadal będzie można zatankować taniej, a o wysokość rabatu warto zadbać już teraz. Do obniżenia rachunku na stacjach Shell nadal będzie potrzebna karta Shell Clubsmart, którą zakłada się w 2 minuty na smartfonie.

Zobacz też:

Jak zrabatować paliwo na Shell od października?

Kluczem do sukcesu będą bowiem punkty Shell Clubsmart oraz aplikacja Shell, która regularnie umożliwia zdobywanie setek bonusowych oczek. Taka okazja jest też właśnie teraz, bowiem w aplikacji Shell do 6 października można aktywować nową ofertę. Po jej włączeniu wystarczy zatankować paliwo za minimum 10 zł, aby zakwalifikować się do bonusu. Po uzupełnieniu „wachy” otrzymamy nie tylko punkty za każdy zatankowany litr (1 l paliwa podstawowego = 1 pkt). Na nasze konto trafi od razu także 200 dodatkowych punktów.

Shell - dystrybutor z "pistoletami"
fot. Marcin Zabolski

Warto wiedzieć, że każdy zebrany punkt to 1 gr do wykorzystania, np. do zapłaty za paliwo. W opisanym bonusie otrzymujemy w praktyce wirtualne 2 złote, a zakładając, że zatankujemy 40 l benzyny to podczas jednej transakcji zyskamy 240 pkt (2,40 zł). Zakładając, że korzystaliśmy z aplikacji Shell już wcześniej, to zapewne na naszym koncie jest już kilkaset punktów. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby obniżyć październikowy rachunek za tankowanie o dobre kilka złotych. Kierowcy, którzy sumiennie zbierali punkty w zasadzie będą mogli w ogóle nie odczuć nadchodzącego końca promocji 30 gr/l.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News