PILNE: Od 1 lipca w Polsce Orlen zmienia warunki promocji na paliwo! Rabat na diesel i benzynę będzie już na innych zasadach [WYJAŚNIAMY]

PILNE: Od 1 lipca w Polsce Orlen zmienia warunki promocji na paliwo! Rabat na diesel i benzynę będzie już na innych zasadach [WYJAŚNIAMY]

Od 1 lipca ORLEN zmienia zasady wakacyjnej promocji na paliwo

Podaj dalej

Od wczoraj kierowcy w Polsce tłumnie korzystają z wakacyjnej promocji na paliwo, która obowiązuje na stacjach PKN ORLEN. Nie dość, że diesel i benzyna są tańsze, to jeszcze uczestnicy programu VITAY tankują go nawet o 40 gr na litrze taniej. Jednak od 1 lipca zmienią się warunki udzielania tego rabatu, dlatego warto o tym wiedzieć.

Już od lipca będzie to prostsze

Aktualnie uzyskanie rabatu 30 gr na litrze na diesel lub benzynę wygląda następująco. Po zatankowaniu, będąc już przy kasie lub mobilnym kasjerze na stacji Orlen należy zeskanować aktywowany kupon rabatowy z aplikacji ORLEN VITAY. Konieczne jest także zeskanowanie samej karty w wersji plastikowej lub wirtualnej we wspomnianej aplikacji. Jeśli mamy, należy okazać jeszcze Kartę Dużej Rodziny, bowiem rabat zwiększa się wówczas do 40 gr/l. Dopiero wtedy naliczy się promocja i można dokonać tańszej płatności (po zapłaceniu nie ma możliwości cofnięcia procesu i wykorzystania kuponu!).

Od piątku, 1 lipca wejdą w życie nowe przepisy wakacyjnej promocji na paliwo od Orlenu. Dla wielu kierowców będą to znakomite informacje, ponieważ cały proces będzie mocno uproszczony. Wraz z początkiem lipca wystarczy okazać i zeskanować plastikową kartę VITAY, aby aktywować rabat. Nie będzie już konieczności podstawienia do czytnika zarówno karty, jak i kuponu rabatowego z aplikacji ORLEN VITAY. Jednak jeżeli nie mamy w posiadaniu plastikowej karty VITAY, użycie apki z kuponem będzie niezbędne do zrabatowania transakcji.

Jak skorzystać z wakacyjnej promocji na paliwo od Orlenu?
graf. PKN ORLEN

Kiedy opłaca się skorzystać z promocji?

Przy tej okazji warto przypomnieć, że promocja ma pewne istotne ograniczenia. Do 31 lipca włącznie z rabatem można zatankować diesel lub benzynę wyłącznie trzy razy. Obniżona cena może dotyczyć nie więcej niż 50 litrów jednego z paliw podstawowych (czyli nie LPG). Każdy litr powyżej tego limitu będzie rozliczany po „normalnej” stawce. Należy pamiętać, że chcąc zrabatować tankowanie, nie możemy wlać paliwa do kanistra lub innego zbiornika niż bak samochodu.

Z tego względu najbardziej opłaca się podjechać na stację z możliwie małą ilością paliwa. Jeśli podczas promocyjnego tankowania do baku wejdzie nam tylko 10 litrów, pozostałych 40 z ustalonego limitu nie będzie można wykorzystać w innym okresie. Jeden kupon rabatowy dotyczy jednej transakcji, niezależnie od ilości zatankowanego paliwa. Po wykorzystaniu trzech kuponów, kolejne trzy będzie można aktywować dopiero w sierpniu. Jednocześnie niewykorzystane kupony w lipcu, nie przechodzą na następny miesiąc. Przypominamy, że lista stacji biorących udział w akcji jest dostępna TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News