Od 1 grudnia Facebook bez zgody częściowo opróżni konta wszystkich użytkowników z Polski! Co trzeba kliknąć, żeby niczego nie stracić?

Od 1 grudnia Facebook bez zgody częściowo opróżni konta wszystkich użytkowników z Polski! Co trzeba kliknąć, żeby niczego nie stracić?

facebook oszustwo oszuści dane do logowania konto

Podaj dalej

Meta zamierza wprowdzić gruntowne zmiany w serwisie społecznościowym Facebook. Już od 1 grudnia konta użytkowników z Polski zostaną częściowo opróżnione. Jest jednak sposób, aby niczego nie stracić.

Obecnie media społecznościowe starają się zwalczać wszelką dyskryminację z powodu orientacji seksualnej, religii czy pochodzenia. Wygląda na to, że obecnie istotne jest również niwelowanie możliwych przyczyn takich zachowań. Z tego względu od 1 grudnia Facebook częściowo opróżni konta użytkowników z Polski i całego świata.

facebook meta problemy wyniki liczba użytkowników przychody
fot. pixabay

Co Facebook ukryje przed wszystkimi?

Z profili znikną informacje o orientacji seksualnej, wyznawanej religii, poglądach politycznych czy adresie zamieszkania lub pochodzenia. Chodzi o dane, które można było dodać w edycji swojego profilu. Takie informacje wykorzystywano m.in. do piętnowania różnych osób, ale i do targetowania reklam.

Konta użytkowników zostaną opróżnione z wrażliwych danych i nie zobaczą ich nawet znajomi lub rodzina. To zwrócenie się ku trendowi, który można zaobserwrować m.in. na Instagramie czy TikToku. Tam dane o użytkownikach ograniczają się jedynie do krótkiego pola bio. Wszystko po to, aby zachować możliwie dużą apolityczność i bezstronność.

Aplikacja Facebook
Fot. pixabay.com

Co kliknąć, żeby nadal pokazywać te informacje?

Jednak osoby, które nadal chcą otwarcie dzielić się takimi informacjami, dostaną taką możliwość. Każdy będzie mógł ujawnić swoją orientację seksualną, wiarę, poglądy czy pochodzenie w biogramie. Oprócz tego Facebook nie zabroni epatowania tym w postach czy relacjach. Sama platforma tłumaczy zmiany chęcią uproszczenia nawigowania i użytkowania serwisu. Jednocześnie przypominamy, że na Facebooku możecie obserwować m.in. nasz oficjalny profil, który znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News