PILNE: Nowy Polonez trafi do produkcji! Rząd rezygnuje z Izery i dofinansuje projekt polskiego SUV-a za śmieszne pieniądze

PILNE: Nowy Polonez trafi do produkcji! Rząd rezygnuje z Izery i dofinansuje projekt polskiego SUV-a za śmieszne pieniądze

Polonez SUV concept

Podaj dalej

Po miesiącach intensywnych rozmów motoryzacyjne marzenie Polaków wreszcie się ziści. Dzięki rządowemu wsparciu Vosco Automotive zabezpieczyło finansowanie na elektrycznego SUV-a. Będzie to nowy Polonez, który zastąpi utopijny projekt polskiego samochodu elektrycznego marki Izera.

Nowy Polonez przekonał rządzących

Rząd stracił cierpliwość do spółki ElectroMobility Poland, która była odpowiedzialna za Izerę. Niestety ten projekt pochłonął fortunę, a mimo to nie udało się nawiązać żadnego opłacalnego partnerstwa technologicznego. W efekcie Izera miała dwie opcje – być bardzo droga lub bardzo przestarzała. To zaważyło o decyzji likwidacji finansowania PSE Izera.

Polonez SUV concept
graf. Vosco Automotive

Z zupełnie odmiennymi perspektywami o pomoc rządową prosiło Vosco Automotive, które wcześniej jako FSO Syrena S.A> latami zabiegało o finansowe wsparcie. Rządzących w końcu przekonał ostatni projekt, czyli nowy Polonez. Samochód powróci jako elektryczny SUV, a dzięki przemyślanej strategii będzie oferowany za śmieszne pieniądze. Będzie to pierwszy, ale nie ostatni model kojarzony z PRL, który zaliczy elektryczną reinkarnację.

Polonez SUV concept
graf. Vosco Automotive

Wróci też Warszawa

Następna w kolejce jest słynna Warszawa, która powróci jako elektryczny sedan klasy premium. Flota takich pojazdów trafi m.in. do SOP i będzie jedną z limuzyn prezydenckich. Oczywiście, wcześniej Warszawa zostanie adekwatnie uzbrojona, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Śmiało można powiedzieć, że będzie to polski odpowiednik „Bestii”, którą niedawno w naszej stoicy powoził się prezydent USA, Joe Biden.

Nowa FSO Warszawa
Nowa FSO Warszawa | fot. FSO Syrena w Kutnie S.A.

UWAGA: Choć zapewne wszyscy marzymy o powrocie kultowych modeli PRL, wszystkie informacje w tym artykule są zmyślone. Materiał powstał z okazji Prima Aprilis, obchodzonego w Polsce 1 kwietnia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News