PILNE: Nowa, tania alternatywa na drogi diesel, benzynę i LPG! Czy to ma szansę przyjąć się w Polsce? [WIDEO]

PILNE: Nowa, tania alternatywa na drogi diesel, benzynę i LPG! Czy to ma szansę przyjąć się w Polsce? [WIDEO]

Nowa tania alternatywa na drogi diesel, benzynę i LPG

Podaj dalej

Wysokie ceny za diesel, benzynę i LPG sprawiają, że transport samochodami spalinowymi drastycznie zdrożał. Ludzie poszukują już alternatyw, bo nikt nie wie, czy większy kryzys nie pojawi się już wkrótce. Jeden ze sposobów na tanie ominięcie drogich paliw pokazało Kawasaki.

Japończycy słynną z mocno niestandardowych rozwiązań, które dla Europejczyków mogą wydawać się kiczowate. Jednak w trudnych czasach niektóre szalone pomysły mogą okazać się genialne. Zwłaszcza że nowe pokolenia mogą zupełnie inaczej reagować na przeróżne innowacje. Trzeba jednak przyznać, że wynalazek Kawasaki wymaga naprawdę niezłej fantazji.

Drogi diesel nie obchodzi tego koziorożca

Prezentacja odbyła się w minionym tygodniu na targach robotów iREX w Japonii. Kawasaki zaprezentowało tam robotycznego koziorożca RHP Bex, na którym ludzie mogą sobie jeździć. Na filmie z targów widać, że projekt jest jeszcze na etapie prototypu, bowiem porusza się dosyć wolno. Zasilany elektrycznie robot kroczący ma mieć możliwość zabierania do 100 kg ładunku oraz być wyposażony w system kamer do zdalnej inspekcji. W przypadku produkcji masowej może być dużo tańszą opcją niż samochód elektryczny.

Koncepct robota koziorożca opracował zespół inżynierów Kawasaki, którzy od 2015 r. pracowali nad platformą humanoidalną o nazwie Kaleido. Jednak gdzieś po drodze doszli do wniosku, że oprócz robota na dwóch nogach, można stowrzyć też takiego na czterech. Oczywiście Kawasaki nie jest pierwszą firmą motoryzacyjną zajmującą się robotyką. Niedawno Hyundai przejął lidera branży, czyli Boston Dynamics i jego słynnego BigDoga.

Hyundai za prawie miliard dolarów kupuje niesamowitą firmę. Powstanie samochodowy transformers?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News