PILNE: Nowa promocja na stacjach Shell w Polsce! Do 21 sierpnia można łatwo zwiększyć rabat na diesel, benzynę i LPG [WYJAŚNIAMY]

PILNE: Nowa promocja na stacjach Shell w Polsce! Do 21 sierpnia można łatwo zwiększyć rabat na diesel, benzynę i LPG [WYJAŚNIAMY]

Stacja Shell w Polsce

Podaj dalej

W tegoroczne wakacje stacje paliw prześcigają się w promocjach na paliwo. Teraz kolejny mocny argument dała sieć Shell, która oprócz rabatu -30 gr na diesel i benzynę, oferuje jego zwiększenie. Co ciekawe, dodatkowe środki można wykorzystać do obniżenia także ceny LPG.

Dla przypomnienia, od 15 sierpnia Shell w Polsce wprowadził wakacyjną promocję. Umożliwia ona zatankowanie benzyny Pb95 (Shell FuelSave 95) lub oleju napędowego (Shell FuelSave Diesel) z rabatem -30 gr/l. Liczba transakcji jest nieograniczona, ale jednorazowo zrabatować można 50 l paliwa. Obniżkę aktywuje się po zeskanowaniu karty Shell Clubsmart, którą można założyć za darmo w 2 minuty w aplikacji Shell.

Punkty obniżają cenę za diesel, benzynę i LPG

Do apki warto zaglądać regularnie, bowiem można tam aktywować dodatkowe promocje. Obecnie do 21 sierpnia można włączyć taką, która mocno obniży cenę za litr. To dlatego, że jeśli zatankujemy diesel, benzynę lub LPG za minimum 150 zł, na nasze konto trafi 200 dodatkowych punktów Shell Clubsmart. Oprócz tego naliczane są punkty za wartość zatankowanego paliwa.

Dystrybutor Shell w Polsce
fot. Marcin Zabolski

Warto wiedzieć, że punkty Shell Clubsmart można wymieniać nie tylko na vouchery do najpopularniejszych sklepów w Polsce. Można nimi płacić także za dowolne paliwo, bo każde 10 punktów to 10 groszy do wykorzystania. Przykładowo w przypadku zatankowania 40 l paliwa otrzymujemy 40 punktów, a z aktywną promocję dodatkowe 200. Zyskując 240 pkt możemy przy następnym tankowaniu obniżyć rachunek o 2,40 zł.

Jak bardzo obniżamy cenę za litr?

Jeśli na dystrybutorze mamy benzynę w cenie 6,80 zł/l, to tylko z wakacyjną promocją jej stawkę obniżamy do 6,50 zł/l. Aktywując nową promocję przy następnym takim tankowaniu, płacąc za 40 l paliwa zamiast 260 zł płacimy 257,60 zł. To oznacza, że w praktyce cena za litr wyniosła tylko 6,44 zł/l! Warto pamiętać, że po kilku dniach za dołączenie do Shell Clubsmart otrzymuje się bonus 250 pkt, a za wypełnienie ankiety kolejne 200. W sumie po jednym tankowaniu w kilka dni zdobywamy 690 pkt, czyli 6,90 zł. Korygując powyższą symulację tankowania 40 l paliwa przy bazowej cenie 6,80 zł/l i wykorzystaniu wszystkich środków, lejemy benzynę za 6,33 zł/l!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News