PILNE: Niedługo po informacji o odejściu Sebastiana Vettela, mamy potwierdzenie Roberta Kubicy! Polak znów poprowadzi bolid F1

PILNE: Niedługo po informacji o odejściu Sebastiana Vettela, mamy potwierdzenie Roberta Kubicy! Polak znów poprowadzi bolid F1

Kubica w Grand Prix Węgier

Podaj dalej

Nie da się ukryć, że jest to dzień pełen rewelacji dla kibiców Formuły 1, zwłaszcza tych z Polski. Sensację wywołał najpierw Sebastian Vettel, który założył Instagrama i poinformował o przejściu na emeryturę. Nie minęło dużo czasu i od razu pojawiła się rewelacyjna informacja potwierdzająca powrót Roberta Kubicy do bolidu F1.

Szef Aston Martina zachwycony Kubicą

O Polaku głośno było już wczoraj, gdy szef zespołu Aston Martin F1, Mike Krack wyznał coś zaskakującego. W podcaście Beyond the Grid stwierdził, że Robert Kubica był najlepszym kierowcą Formuły 1. Luksemburczyk miał na myśli prmie time krakowianina, gdy ten reprezentował barwy BMW Sauber. W sezonie 2008 Robert Kubica sięgnął po swoje jedyne pole position (Grand Prix Bahrajnu) i zwycięstwo (Grand Prix Kanady), obejmując nawet prowadzenie w mistrzostwach świata.

Robert Kubica BMW Sauber F1
fot. BMW Sauber

W momencie, gdy takie wyznanie zbiegło się z informacją o przejściu Sebastian Vettela na emeryturę, od razu zrodził się sensacyjne plotki. Kibice dywagują czy to możliwe, aby Robert Kubica przy wsparciu PKN Orlen zmienił ekipę Alfa Romeo na Aston Martin? Na ten moment wydaje się to bardzo trudne w realizacji, choć nikt nie pokusił się o zdementowanie choćby możliwości takiego scenariusza.

Kubica pojedzie już jutro

Tymczasem dziś gruchnęła wiadomość o powrocie Roberta Kubicy za kierownicę bolidu F1. Nie chodzi jednak o konstrukcję Aston Martina, a tegoroczny samochód Alfa Romeo F1 Team ORLEN. Polak przejmie jutro bolid Valtteriego Bottasa i zaliczy pierwszy trening przed Grand Prix Węgier. To znakomita wiadomość dla polskich kibiców, którzy zawsze licznie pojawiają się na Hugaroringu pod Budapesztem. Początek godzinnej sesji zaplanowano na piątek, 29 lipca o godz. 14:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News