PILNE: Nie żyje kolejny kierowca polskiego autokaru w Chorwacji! Tragiczny bilans może się jeszcze pogorszyć

PILNE: Nie żyje kolejny kierowca polskiego autokaru w Chorwacji! Tragiczny bilans może się jeszcze pogorszyć

PILNE

Podaj dalej

Chorwackie media poinformowały o śmierci drugiego kierowcy polskiego autokaru, którego wypadek odbił się szerokim echem w mediach. To 13 śmiertelna ofiara wypadku, a ten tragiczny bilans może się jeszcze pogorszyć. Trwa walka o życie kolejnych Polaków.

Obaj kierowcy nie żyją

Informację o śmierci drugiego z kierowców polskiego autokaru potwierdzono oficjalnie w portalu Jutarnji List. Smutną informację przekazał rzecznik i zastępca prokuratora okręgowego w Warażdinie, Darko Galić. W tym mieście znajduje się też dwóch najciężej rannych Polaków. Ich stan określa się jako krytyczny.

Z tego względu nie można wykluczyć, że bilans sobotniego wypadku jeszcze się pogorszy. Jak informuje Onet, na ten moment w tej tragedii odnotowano 13 zgonów, z czego do 11 doszło na miejscu. Na miejscu zmarł m.in. kierowca, który miał zapięte pasy i według cyfrowego tachografu przestrzegał norm pracy. Oprócz tego 32 osoby są ranne, z czego 19 ciężko (2 osoby wciąż w stanie krytycznym).

W nocy soboty na niedzielę do kraju wróciły 4 osoby rządowym samolotem, na którego pokładzie był m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski. Osoby te zostały przebadane w szpitalu i wypisane do domu. Wkrótce planowany jest transport kolejnych osób, których stan będzie na to pozwalał.

To była pielgrzymka

Do wypadku doszło 6 sierpnia ok. godz. 5:40 na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia, stolicy Chorwacji. Pojazd wpadł do rowu, a z przedniej części maszyny praktycznie nikt nie przeżył. Autokar jechał z Warszawy do Medziugorie w Bośni i Hercegowinie z 42 pielgrzymami. Chorwaccy i polscy śledczy prowadzą jednocześnie postępowanie w sprawie tego wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autokar miał wszelkie wymagane przeglądy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News