PILNE: Najpóźniej za 3 lata Toyota wprowadzi nową technologię, która kompletnie pozamiata rynek. To będzie totalna rewolucja!

PILNE: Najpóźniej za 3 lata Toyota wprowadzi nową technologię, która kompletnie pozamiata rynek. To będzie totalna rewolucja!

Toyota Corolla Cross

Podaj dalej

Toyota wprowadzi system operacyjny Arene umożliwiający m.in. samodzielną jazdę, donosi Nikkei Asia. Największy producent samochodów na świecie planuje udostępnić system także innym firmom. Nowa technologia nie będzie zarezerwowana tylko dla aut elektrycznych.

Oprogramowanie odgrywa coraz większą rolę w motoryzacji. Wykorzystuje się je już nie tylko do zarządzania pracą silnika czy akumulatorów. Jest niezbędne także do zaawansowanej jazdy autonomicznej czy funkcji rozrywkowych. W branży motoryzacyjnej nakłady na tę gałąź są ogromne od czasu, kiedy konkurencji w tej kwestii mocno odskoczyła Tesla.

Toyota Yaris 2020

To jeszcze nie czas na bójkę z Teslą

Platforma oprogramowania samochodowego Toyoty, Arene początkowo może nie być rywalem dla Tesli. Początkowo będzie raczej konkurować z niemieckimi gigantami. Chodzi o koncerny Volkswagena i Daimlera, które do 2024 r. wdrożą autorskie systemy operacyjne „VW.OS” i „Mercedes-Benz Operating System”.

Japoński producent samochodów zamierza wprowadzić system operacyjny Arene we własnych pojazdach do 2025 roku. Nikkei ustaliło, że w przyszłości planuje udostępnić go swoim filiom takim jak Subaru. Wciąż rozważany jest model licencjonowania systemu. Dzięki temu także inni producenci mogliby zdobyć nową technologię, a Toyota dodatkowo zarobić.

Projekt owiany tajemnicą

Toyota nie skomentowała ustaleń Nikkei Asia. Japończycy zapewne nie mieli w planach ujawniania jeszcze tego projektu. Pochopne chwalenie się możliwościami często mobilizuje konkurencję, która zyskuje czas na przygotowanie adekwatnej odpowiedzi. Największą zagadką pozostaje, w jakim stopniu Toyoty miałyby być autonomiczne do 2025 r.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News