PILNE: Nagły zwrot ws. zakupu 100 tys. sztuk Tesli Model 3. Połowa z nich będzie rozdana! Możliwe, że pojedziesz jedną z nich

PILNE: Nagły zwrot ws. zakupu 100 tys. sztuk Tesli Model 3. Połowa z nich będzie rozdana! Możliwe, że pojedziesz jedną z nich

Nagły zwrot ws. zakupu 100 tys. Tesli

Podaj dalej

Sieć wypożyczalni samochodów Hertz (do niedawna bankrut) zaszokował świat zamówieniem 100 tys. sztuk Tesli Model 3. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty, z których dowiadujemy się, że połowa egzemplarzy zostanie rozdana. Jest duże prawdopodbieństwo, że wsiądziesz do niej także ty.

Kto dostanie 50 tys. Tesli?

Okazuje się, że Hertz zawarł nową umowę z Uberem, który rozda flotę 50 tys. Tesli Model 3 swoim użytkownikom. Taksówkarze z aplikacji otrzymają najatrakcyjniejszą ofertę na rynku wynajmu tego auta elektrycznego. Docelowo ma to być w granicach 300 dolarów tygodniowo. Zawarte ma być w tym ubezpieczenie oraz serwis elektryka, który będzie dostępny dla uberowych przewoźników w Kalifornii (Los Angeles, San Diego, San Francisco) oraz stolicy USA (Waszyngton). Dodatkowo korzystanie z elektryka będzie wiązać się z wieloma zniżkami, a kierowcy zarobią więcej też w samej aplikacji.

Hertz zamówił 100 tys. Tesli Model 3

Porozumienie Ubera z Hertzem otwiera niespotykane dotąd możliwości na zarabianie poprzez aplikację do przewozów. Karierę taksówkarza z Ubera można zacząć bez posiadania własnego samochodu. W praktyce nie trzeba będzie też być zbyt dobrym kierowcą. Dzięki trybowi jazdy autonomicznej Full-Self Driving, taksówkarz może się ograniczyć do roli operatora wbicia adresu do nawigacji. Kierowca będzie musiał jedynie doglądać, czy oprogramowanie radzi sobie z czytaniem drogi, co w miastach idzie już bardzo dobrze.

Elon Musk bogaci się w szokującym tempie

Co ciekawe, spore szanse na korzyści może w tym upatrywać Elon Musk. Dyrektor generalny Tesli nie dość, że sprzedał 100 tys. sztuk bez najmniejszego rabatu, to otrzyma darmową reklamę swojego bestsellera. Będąc w największych miastach Kalifornii lub Waszyngtonie, po zamówieniu Ubera możliwe, że przyjdzie po nas właśnie Tesla Model 3. Stąd już krótka droga do wpłynięcia na decyzje zakupowe, bo jak to mówią „jeśli jeździsz Teslą, będziesz chciał ją kupić”. Zafascynowani pojazdem będą zapewne zarówno kierowcy jak i klienci.

elon musk

Flota 50 tys. Tesli dla Ubera ma być w pełni dostępna do 2023 r. Pierwsze pojazdy na wynajem trafią przewoźnika już 1 listopada. Z kolei sam Hertz ma otrzymać swoje pełne zamówienie przed końcem 2022 r. Tymczasem Elon Musk odcina kupony z tej transakcji już teraz. Na wieść o zamówieniu 100 tys. sztuk Modelu 3, akcje Tesli osiągnęły rekordowy poziom ponad 1000 dol. za akcję i okazuje się, że stale rosną. Według Bloomberga majątek Elona Muska wynosi dziś 292 mld dolarów i zbliża się do bariery 300 mld dol. Czyni to 50-latka najbogatszym człowiekiem w historii notowań.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News