PILNE: Nagły zwrot ws. fabryki Tesli k. Polski! Elon Musk wchodzi do polityki i namawia do rodzenia dzieci

PILNE: Nagły zwrot ws. fabryki Tesli k. Polski! Elon Musk wchodzi do polityki i namawia do rodzenia dzieci

elon musk tesla spacex zarobił majatek

Podaj dalej

Elon Musk prosto po wakacjach w Toskanii zajął się tematem fabryki Tesli w Niemczech. Gigafactory Berlin napotkała wiele biurokratycznych przeszkód i istniało ryzyko, że produkcja wystartuje z opóźnieniem dopiero w 2022 r. Jednak szef Tesli poinformował, że może się to stać lada moment, a to wszystko efekt publicznego poparcia polityka, który ma być nowym kanclerzem Niemiec.

Pierwsza europejska fabryka Tesli miała rozpocząć produkcję Model Y już w lipcu, ale na przeszkodzie stanęła biurokracja i protesty ekologów. Opóźnienie prognozowano na koniec 2021 lub początek 2022 r., ale Elon Musk zaskoczył zapowiedzią, że Giga Berlin ruszy jeszcze zanim nastąpi jesień! „Z niecierpliwością czekamy na uzyskanie zgody na wyprodukowanie pierwszych samochodów być może w październiku, jeśli będziemy mieli szczęście” – oznajmił miliarder. Na 9 października 50-latek zapowiedział otwarte dla wszystkich zwiedzanie gigafabryki.

Musk pomoże wybrać kanclerza?

Szef Tesli przemawiał w obecności Armina Lascheta, który jest typowany jako faworyt do przejęcia po Angeli Merkel stanowiska kanclerza Niemiec. Kandydat Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej ostatnio spadał w sondażach po tym jak widziano go śmiejącego się podczas wizyty w dotkniętych powodzią terenach. Publiczna zażyłość z Elonem Muskiem, który jest idolem młodego pokolenia, ma poprawić notowania Lascheta przed wyborami do Bundestagu 26 września.

Zaprzyjaźnienie się z prawdopodobnym przyszłym kanclerzem Niemiec to również wielka szansa dla rozkwitu interesów Tesli w kraju stanowiącym największą gospodarkę Europy. Armin Laschet ma na swych sztandarach walkę z biurokracją, z którą zderzyła się m.in. Tesla. „Czasami ma się wrażenie, że wymyślenie czegoś nowego jest technologicznie łatwiejsze niż demontaż biurokracji w Niemczech” – powiedział 60-letni polityk.

Elon zachęca do posiadania dzieci

Z kolei Musk ostrzegł, że przy coraz większej liczbie zasad „w końcu ludzie nie będą w stanie nic zrobić”. „Chciałbym, żeby ludzie byli zainspirowani przyszłością i nie zapomnijcie mieć dzieci, to ważne”. To nieoczekiwane przesłanie jest potwierdzeniem niedawnej opinii miliardera, który uważa, że największym zagrożeniem dla naszej cywilizacji jest depopulacja. Od ubiegłego roku szef Tesli ma z piosenkarką Grimes syna, którego nazwali X Æ A-12.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News