PILNE: Nadchodzi obowiązek zmiany opon na zimowe! Polacy dostaną za to specjalny dodatek finansowy

PILNE: Nadchodzi obowiązek zmiany opon na zimowe! Polacy dostaną za to specjalny dodatek finansowy

Opony zimowe / całoroczne / Michelin CrossClimate

Podaj dalej

Choć we wrześniu Polacy muszą mierzyć się z 30-stopniowymi upałami, to już teraz warto zainteresować się tematem na chłodniejsze miesiące. Wielkimi krokami zbliża się w Polsce obowiązek zmiany opon na zimowe. Dobra wiadomość jest taka, że kto się na to zdecyduje, otrzyma specjalny dodatek finansowy. Jak go odebrać napisano TUTAJ.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Michelin.

Jak to jest z tym obowiązkiem?

Obecnie w Polsce nie ma prawnego obowiązku zmiany opon z letnich na zimowe. Na letnim ogumieniu można bezkarnie jechać po oblodzonej drodze lub w śnieżycę. To się w nadchodzącym czasie nie zmieni. Jednak każdy zdroworozsądkowy obywatel ma moralny obowiązek zmiany opon na zimowe. Trzeba być niespełna rozumu, aby zimą wyjechać na drogą mając założone letnie opony.

Opona Michelin Pilot Alpin 5
fot. Michelin

Zresztą „zimówki” nie są tylko na zimę, a po prostu na odpowiednie warunki pogodowe. Te możemy zastać także jesienią czy wiosną. Przyjmuje się, że gdy temperatura osiąga 6 stopni Celsjusza lub mniej, miększa mieszanka opony zimowej zapewnia większe bezpieczeństwo niż twardsza z ogumienia letniego. Ma to znaczenie nie tylko na śniegu (co oczywiste), ale także na suchym asfalcie w słoneczny dzień.

Dodatek finansowy zachęci Polaków?

W celu zmotywowania Polaków do odpowiedzialnego podejścia do tematu, 1 września ruszyła ciekawa promocja. Jeśli wejdziemy TUTAJ, a następnie kupimy komplet (4 szt.) zimowych lub całorocznych opon Michelin, to otrzymamy specjalny dodatek finansowy. Będzie on przekazywany w formie karty podarunkowej Orlenu do zrealizowania na stacjach tej sieci.

Karta upominkowa Orlen
fot. materiały prasowe

Jeśli kupimy opony 16- lub 17-calowe to dostaniemy bon na 60 zł. Jednak nabycie ogumienia na obręcze 18-calowe lub większe nagradzane jest podwójnie. Wówczas do naszych rąk trafi karta o wartości 120 zł, którą zapłacimy, np. za paliwo. Warunkiem otrzymania bonu jest brak zwrotu towaru. Z tego względu wysyłka kart odbywa się w ciągu 10-12 tygodni od daty zakupu opon.

Kogo na to stać?

Wielu Polakom może się wydawać, że zakup nowych opon premium marki Michelin jest poza ich zasięgiem finansowym. Nic bardziej mylnego, bo pierwsze 1000 transakcji wykonanych TUTAJ, jest możliwe z kredytem 0 procent. Nabywca musi wtedy spłacić wartość zamówionego kompletu w 10 ratach. To udogodnienie może ośmielić wiele osób, a korzyści jest tu znacznie więcej.

Opona zimowa Michelin Pilot Alpin 5
fot. Michelin

Jeżeli skupiamy się na oszczędnościach to warto wiedzieć, że opony Michelin mają zoptymalizowany opór toczenia. Tym samym jazda na nich wpływa na niższe zużycie paliwa. Nowe technologie pozwalają tego dokonać nawet w oponach zimowych. Warto dodać, że zbyt często takich kompletów opon nie będzie trzeba. Dzięki technologii EverGrip opony Michelin zachowują wydajność nawet, gdy bieżnik stępimy do 1,6 mm. To umożliwia naprawdę wieloletnie użytkowanie.

Które opony biorą udział w akcji?

Takie innowacje zawarto nawet w oponach całorocznych, które są coraz popularniejsze w Polsce. Teraz kierowcy mogą wybrać najnowszą generację najlepszej opony wielosezonowej na rynku, czyli Michelin CrossClimate 2. Jeżeli zależy nam stricte na „zimówce”, to warto zainteresować się modelem Michelin Alpin 6. Posiadacze mocniejszych aut mogą z kolei wybrać opony Michelin Pilot Alpin 5, które montuje się fabrycznie w segmencie premium.

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
fot. Michelin

Szczegóły wszystkich opon oraz regulamin akcji znajdziesz TUTAJ.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News