PILNE: Mistrz z WRC potrącony przez samochód! Wielki dramat Francuza. To dla niego koniec sezonu

PILNE: Mistrz z WRC potrącony przez samochód! Wielki dramat Francuza. To dla niego koniec sezonu

Kierowcy WRC 2021

Podaj dalej

Rajdowe Mistrzostwa Świata nie zostaną dokończone z pełną obsadą topowych samochodów WRC. Znany francuski kierowca rajdowy został potrącony przez samochód i musi pauzować do końca sezonu. Poszkodowany zapewnia, że trzeba tu mówić o szczęściu, bowiem wypadek mógł skończyć się dużo gorzej.

Szczęście w nieszczęściu

Były mistrz WRC 2 z 2019 r. Pierre-Louis Loubet jeszcze tydzień temu zapowiadał start w Rajdzie Katalonii (14-17 października). 24-latek w tym roku nie wsiądzie już jednak do rajdowki. Syn rajdowego mistrza Europy z 1989 r. (Yves Loubet)potrącił samochód. Szczęście w nieszczęściu, że skończyło się tylko na złamanym biodrze.

Pierre-Louis Loubet potrącony przez samochódPierre-Louis Loubet: Powieci mi, że „och, co za pech”, ale uwierzcie. Jestem prawdziwym szczęściarzem, że skończyło się na złamanym biodrze po potrąceniu przez samochód. No cóż, to był trudny rok i trudny sezon dla mnie, ale co cię nie zabije, to cię wzmocni. Nie mogę się doczekać przyszłego roku, w którym chcę powalczyć i pokazać mój potencjał za kierownicą.

W magazynie „Echappement”, Korsykanina w 2016 r. okrzyknięto francuską nadzieją rajdów. Po pokonaniu o 3 punkty Kajetana Kajetanowicza w mistrzostwach WRC 2 w 2019 r., rozpoczął starty eksfabrycznym Hyundaiem i20 Coupe WRC. W topowym samochodzie z rozbudowanym pakietem aerodynamicznym szło mu już jednak dużo gorzej. Częste wypadki i awarie sprawiły, że najlepszym wynikiem pozostaje 7. miejsce w klasyfikacji generalnej (Sardynia 2020, Estonia 2021).

Czy ktoś skorzysta z WRC?

Nie wiadomo, czy kontuzja Loubeta nie otwiera komuś drzwi do startu samochodem WRC w ostatnich dwóch rundach Rajdowych Mistrzostw Świata. Wspierany przez Hyundai Motorsport, francuski zespół 2C Competition posiada 2 ezgemplarze i20 Coupe WRC. W Rajdzie Katalonii jedynym z nich pojedzie Oliver Solberg, junior Hyundaia, syn Pettera Solberga – mistrza WRC 2003. Wyzwaniem dla ewentualnych chętnych będzie zapewne zebranie odpowiedniego budżetu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News