PILNE: Mistrz Polski miał koszmarny wypadek! Są nowe informacje oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia

PILNE: Mistrz Polski miał koszmarny wypadek! Są nowe informacje oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia

Rajdowy mistrz Polski miał wypadek

Podaj dalej

Aktualny rajdowy mistrz Polski, Jari Huttunen oraz jego pilot Mikko Lukka mieli poważny wypadek podczas testów przed Rajdem Finlandii. Hyundai i20 N Rally2 opuścił szutrową drogę, lądując na dachu między drzewami. Z Finlandii wciąż spływają najnowsze informacje o wypadku.

W jakim stanie jest mistrz Polski?

27-letni Fin, podobnie jak większość uczestników Rajdu Finlandii (1-3 października), przygotowywał się do startu w domowej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. Najlepszy kierowca ubiegłego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski od rana ustawiał samochód wraz z obsługującym go serwisem Kowax 2Brally z Czechowic-Dziedzic. Niestety popołudniu doszło do wypadku i auto nie nadawało się do dalszej jazdy.

Jak wynika z relacji świadków, zarówno kierowca, jak i pilot szczęśliwie nie odnieśli żadnych obrażeń. Był to jednak poważny wypadek, ale jak ustalił fiński portal Keskisuomalainen, Hyundai i20 N Rally2 powinien być możliwy do naprawienia przed startem Rajdu Finlandii. Ekipa Kowax 2Brally w rozmowie z Motorsport.com jeszcze tego nie potwierdza, ale ma czas do czwartku, aby się z tym uporać. Wtedy najpóźniej załoga ze stawki WRC 2 musi stawić się na badaniu kontrolnym przed 10. rundą mistrzostw świata.

Przeklęte miejsce Paddona

Co ciekawe, to nie pierwszy wypadek na tej leśnej drodze w Finlandii. W 2019 r. obiecujący niegdyś kierowca rajdowy Hayden Paddon koszmarnie rozbił tam Forda Fiestę WRC, czym mocno pokrzyżował sobie karierę. W aucie wynajętym z M-Sport Ford World Rally Team doszło wówczas do uszkodzenia klatki bezpieczeństwa, co wykluczyło start w Finlandii. Nowozelandczyk miał powrócić wtedy jednorazowo do auta WRC w Rajdzie Australii, ale ten został odwołany z powodu pożarów. Potem nastała pandemia i budżet byłego fabrycznego kierowcy Hyundaia nieco się posypał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News