PILNE: Masakra w stolicy! Tesla wjechała w ponad 20 ludzi, 1 nie żyje. Zakaz jazdy Teslami do odwołania!

PILNE: Masakra w stolicy! Tesla wjechała w ponad 20 ludzi, 1 nie żyje. Zakaz jazdy Teslami do odwołania!

Tesla wypadek w stolicy

Podaj dalej

Elon Musk w błyskawicznym tempie podbija rynki samochodowe w Europie. Model 3 to najczęściej wybierany pojazd na prąd także w Polsce (wliczając hybrydy plug-in!). Jednak ten marsz po rekordy sprzedaży może się szybko skończyć. Wszystko przez zawieszenie Tesli Model 3 w jednej z największych europejskich stolic.

Potworny wypadek Tesli

W miniony weekend w Paryżu doszło do zaskakującego wypadku taksówkarskiej Tesli Model 3. „Taryfiarz” próbował zahamować, ale z jego relacji wynika, że zamiast tego pojazd przyspieszył. Tesla staranowała rowerzystę i trzech pieszych, po czym zderzyła się z furgonetką. Niestety jedna osoba zginęła, a ponad 20 zostało rannych (w tym 3 ciężko).

Największa francuska sieć taksówkarska G7 zapowiedziała natychmiastowe zawieszenie 37 Tesli Model 3 ze swojej floty. Na czas dochodzenia kierowcy, którzy nie mogą wykonywać swojej pracy dostaną pełną rekompensatę z powodu zakazu. Nikt z Tesli, w tym Elon Musk nie pokusił się o komentarz do całego zajścia.

Awaria czy błąd kierowcy?

Nie jest jasne czy w momencie wypadku Tesla była w trybie Autoilota. „Pierwsze elementy śledztwa wskazują, że pedał przyspieszenia się zaciął” – napisał na Twitterze Jerome Coumet, burmistrz 13. dzielnicy Paryża. Zastępca dyrektora generalnego G7, Yann Ricordel miał dostać informację od Tesli, że wstępne dane z czujników sugerują, że nie doszło do awarii w samochodzie.

Rozbieżne zeznania skłoniły jednak czołowego paryskiego operatora do zakazu użytkowania Tesli Model 3 we francuskiej stolicy. „Utrzymamy zawieszenie Tesli Model 3 w trakcie dochodzenia, jako środek bezpieczeństwa dla naszych kierowców, klientów i innych użytkowników dróg” – zapewnił Ricordel. Nie można wykluczyć, że to kierowca próbuje uniknąć odpowiedzialności, próbując wykorzystać złą reputację Tesli.

G7 zrzeszająca 9000 taksówkarzy jest w stałym kontakcie z rządem i czeka na wynik śledztwa. Francuski minister transportu Jean-Baptiste Djebbari powiedział w środę, że na tym etapie nie ma żadnych sugestii, że wypadek był związany z problemem technicznym. Wczoraj minister rozmawiał z szefem Tesla Europe, który powiedział mu, że nie było żadnych ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa w tym egzemplarzu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News